V kutnohorské aréně se prodlužovalo

18. říjen 2009, 21:12

Kutná Hora - Hokejisté Stadionu Kutná Hora v desátém kole druhé ligy narazili na domácím ledě na tabulkového souseda - Milevsko. Dramatické utkání došlo až do prodloužení, kde rozhodčí nesmyslně vyloučil Bláhu, a Milevsko rozhodlo!

Kutná Hora - Milevsko 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1)

Utkání začalo vlažně, vesměs celá první třetina přinesla pramálo šancí na obou stranách. Diváky zahřál až v 5. min. Malý, který skvělým zákrokem zabránil Milevsku ve skórování. O minutu později si vyjel před milevskou bránu Hemský, svou bombu však poslal vedle. Jediný zásah v první části hry zaznamenali hosté v 9. min., kdy Divíšek efektivním pasem poslal do úniku Heřmánka, který pohotovou střelou k tyči otevřel skóre.

Druhá třetina už byla zajímavější a Sršni nebezpečnější. Ve 22. min. zabránil ve vyrovnání Křišťanovi faulem milevský obránce. Z následné přesilovky se však trefil Nakládal, jenž využil přihrávku Kraučuka - 1:1. Ve 32. min. se skóre opět přelilo na stranu Milevska: Fořt vymetl šibenici Malého brány - 1:2. V závěru třetiny však přišel čas dělostřelce Heřmanského. První jeho rána olízla tyč Žilinčíkovi svatyně, ta druhá přesilovková už skončila v bráně - 2:2.

Ve třetí třetině bylo vidět, že Kutnohorští chtějí urvat tři body pro sebe. Ve 41. min. zahodili šance Florian a Kraučuk. Místo vstřelení branky, Sršni jednu obdrželi! Ve 48. min. využil početní výhodu Trieb - 2:3. Výborně hrající druhá pětka Sršňů vedená Kraučukem mohla vyrovnat o chvíli později, ale ze svého přesilovkového zámku neudeřila. Až v 58. min. se o vyrovnání postaral nejlepší hráč Kutné Hory Kraučuk, a tak se šlo do prodloužení.

V tom hlavní sudí Hejduk nepochopitelně vyloučil Bláhu a následnou přesilovku proměnil ve vítězný gól střelou od modré Štych - 3:4.

Branky a asistence: 24. Nakládal (Kraučuk), 35. Heřmanský (Kraučuk), 58. Kraučuk (Křišťan) - 9. Heřmánek (Voříšek, Trieb), Fořt (Zíb), 48. Trieb (Heřmánek), 64. Štych (Voříšek). Rozhodčí: Hejduk. Vyloučení: 6/9. Využití: 2/2. Diváků: 382. Kutná Hora: Malý - Kadlec, Florian - Hemský, Bláha, Beránek - Veselý, Heřmanský - Kraučuk, Nakládal, Křišťan - Rejzek, Šlejtr (30. Krpálek) - Prachař, Králíček, Muras. (Kalousek - Janata - Chvalovský, Musil). Trenér Milan Kraučuk. Milevsko: Žilinčík - Karpíšek, Trieb, Procházka, Štych, Tollinger, Grin - Fořt, Hamerle, Nikodém, Müller, Zich, Urbanec, Černý, Voříšek, Zíb, Růžička, Heřmánek, Hraňo. Trenér Jiří Rybák.