Anna Kozlová pro Čáslav vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství ČR do 15 let

21. září 2015, 07:11

Praha - Ve dnech 19. a 20. září se uskutečnilo atletické mistrovství ČR žactva v Praze na Slavii. Podle výkonnosti za celý rok byli na MČR vybráni za AC Čáslav Štěpán Piskač, Tomáš Pešek, Anna Kozlová, Kristýna Netolická a Klára Zatloukalová. Těsně unikl start Lukáši Kvíčalovi a Adamu Brabcovi. Kromě Štěpána Piskače a Kláry Zatloukalové se jedná o závodníky, kteří mohou v této kategorii startovat i příští rok. Bohužel zranění připravila Tomáše Peška o start a  po onemocnění Dennyho Švarze se rozpadly i obě štafety žáků.

Výborně si vedli všichni nominovaní, když zasáhli do bojů nejen o osobní rekordy, ale i o medaile a umístění mezi nejlepšími žáky a žákyněmi v České republice.

Největší želízko Anna Kozlová si hravě poradila s rozběhem na 300m časem 40,84 a postoupila do finále, kde po velkém souboji vybojovala svou první velkou medaili za 41,12 a byla vybrána i do reprezentačního výběru, který bude bojovat v mezistátním utkání proti Chorvatsku, Slovinsku, Maďarsku a Slovensku 26.9. v Břeclavi.

V rozbězích na 300m se představila i další Čáslavačka Kristýna Netolická a rovněž se probojovala mezi nejlepších osm finalistek. Ve finále obsadila lichotivé 7.místo v čase 42,86.

Mezi žáky si na 300m prožil trochu smutku Štěpán Piskač, když zůstal o jedno místo za finálem na 300m a obsadil 9.místo za 37,79. Radost však měl z postupu z rozběhu na 150m v osobním rekordu 17,48 a ve finále si tento výkon ještě vylepšil na 17,37 a obsadil výborné 7.místo. Jeho časy jsou novými oddílovými rekordy nejen mezi žáky, ale i dorostenci a juniory.

V oštěpu žákyň Čáslav reprezentovala Klára Zatloukalová, které se nepodařilo proniknout mezi nejlepších osm a obsadila celkově 11.místo za výkon 33,41.

Perfektní výkon podala štafeta žákyň na 4x300m, která ve složení Kristýna Netolická, Jitka Novosadová, Kateřina Podaná a Anna Kozlová vybojovala výborné 8.místo v novém oddílovém rekordu 2:56,01.

Žákyně rovněž soutěžily ve štafetě 4x60m , kde obsadila rovněž velmi lichotivé 11.místo mezi 28 štafetami a časem 31,35 vytvořily rovněž nový oddílový rekord. Štafeta běžela ve složení Kristýna Netolická, Kateřina Podaná, Anna Vánišová a Anna Kozlová.

Všichni jmenovaní jsou z jedné tréninkové skupiny Jany Červenkové a je vidět, že se práce od nejútlejšího věku vyplácí.