Běžci zamávali roku 2010, Silvestrovský běh ve Svatém Mikuláši vyhrál Libor Bucifal

31. prosinec 2010, 14:42
(aktualizováno: 31. prosinec 2010, 14:43)

Svatý Mikuláš - Obecní úřad ve spolupráci s hasiči a Sokolem připravil 26. ročník "Silvestrovského běhu". Běžci byli jako tradičně rozděleni do čtyř věkových kategorií, s tratí si nejlépe poradil Libor Bucifal z Kutné Hory, v současné době závodník Pardubic.

Libor Bucifal si náskok vypracoval už na startu, ovšem zhruba v polovině se o něj dobrovolně připravil. "Trať nebyla moc dobře značená, v Kateřině jsem nevěděl, kterou křižovatkou pokračovat. Tak jsem počkal na druhého a teprve potom běžel dál," vysvětlil v cíli závodník, který se těšil nejbouřlivější divácké podpoře. "To je fanklub," smál se.

Na start hlavní mužské kategorie se postavil i Jan Rada, který už měl ale v nohou tříkilometrový sprint. "Při cestě sem mi mezi Novými Dvory a Kačinou zamrzla nafta, tak jsem si dal sprint do Svatého Mikuláše a potom ještě Silvestrovský běh," uvedl v cíli posledního běhu roku 2010. "Ani jsem si nestihl zavázat boty, nakonec jsem skončil snad sedmý, to není špatné," dodal.

Výsledky 26. ročníku Silvestrovského běhu ve Sv. Mikuláši

Děti do 10 let: 1. Matěj Masopust, 2. Jakub Vaněk, 3. Václav Kadleček, 4. Dominik Tesař, 5. Vojta Málek, 6. Václav Končel, 7. Jiří Simon.

Děti nad 10 let: 1. Eliška Aeursvaldová, 2. Jakub Masopust, 3. Martin Klička.

Muži do 35 let: 1. Libor Bucifal, 2. Miloš Auersvald, 3. František Tichý ml....

Muži nad 35 let: 1. František Tichý, 2. Mojmír Svoboda, 3. Karel Kunášek...