Čáslavští běžci se na Mistrovství České republiky v přespolním běhu neztratili

22. březen 2015, 20:57
(aktualizováno: 22. březen 2015, 20:57)

Rumburk - V sobotu 21. března se uskutečnilo MČR v přespolním běhu v Rumburku pro všechny kategorie od mladšího žactva až po dospělé.

Jedná se o závod, kde se na jedné trati potkávají běžci, kteří se na dráze specializují na tratě od 800m až po maraton. Proto umístění v první polovině závodního pole je hodnoceno jako velmi dobré.

Mezi mladšími žákyně se na trati 2km představila Martina Tobišková a po rozpačitém začátku se v poli 40 běžkyň propracovala až na výborné 20. místo.

Dorostenec Vojtěch Kratochvíl si udržoval pozici stále uprostřed 47členného pole a doběhl si pro krásné 24. místo a nechal za sebou spousta závodníků, kteří mají na dráze lepší výkon. Což  je velkým příslibem do letní sezony.

Tradiční účastnice mezi běžkyněmi juniorkami byla Eliška Auersvaldová, která si doběhla pro solidní 11. místo mezi 24. běžkyněmi.

Tímto i srdečně zveme na tradiční Běh sady Vodranty, který se uskuteční 28. března v lesoparku Vodranty v Čáslavi pro všechny kategorie od nejmenších dětí až po veterány a rekreační běžce. Prezentace na závod je do 9.30 hodin v budově rozhlasu na atletickém stadionu.