CrossDance a medailové tornádo během podzimních prázdnin!

3. listopad 2022, 07:56

Varšava/Kolín - Tanečníci kolínského CrossDance nastartovali podzimní prázdniny generálkou před MISTROVSTVÍM SVĚTA IDO. Na tuto mezinárodní soutěž se dětský a juniorský minitým a jeho sólisté kvalifikovali už na jaře 2022 a nyní 27. října vyrazili i se svými trenéry do Varšavy, kde se MS konalo.

IDO soutěž pro nás byla velkou zkušeností, každý krok, pohyb i poslední součást kostýmu bylo stále sledováno přísným okem supervize a ani českému týmu se nevyhnulo nějaké drobné napomenutí, a mezi postupovými koly jsme museli občas upravit nebo vyměnit součást kostýmu. V sólových disciplínách jsme se setkali až se 75 soupeři, nabité byly i soutěže týmů, kterých se utkalo až 16 v kategorii.

IDO MS v caribbean show a salse se nepořádají každý rok, takže byli i trenéři trochu nervózní, jak kolínští tanečníci uspějí v konkurenci tanečníků z oblastí, které v posledních letech moc nepotkáváme.

Po prvních týmových BRONZECH (dětí i juniorů) jsme si oddechli, ale tyto medaile nebyly rozhodně poslední… CrossDance získal na MS IDO celkem: 2x ZLATO, 4x STŘÍBRO, 3x BRONZ, dětský i juniorský tým si odváží TITUL MISTRŮ SVĚTA 2022. Medaile cinkly také sólistům, některým i dvě, naši nejúspěšnější sólisté jsou: Veronika Martínková, Bára Šrámková, Mary Nguyen, Gabriela Pácalová, Aneta Stará a Eliška Kubátová. Ale i tam, kde medaile necinkly, máme cenné postupy a umístění, ať už jde o Báru Šrámkovou (6.m /55), Kačku Hannay (12./75) a nejlepší české umístění v sólo salse juniorek i dětí), 4. místo caribbean show dueta Naty Sedláčková + Viki Hovorková, nebo finálový post v salse duetu Klaudie Burdová + Beata Ježková.

Soutěžní dny ve Varšavě byly náročné, pro nás o to víc, že po prvním dni kvalifikačních kol se finálová kola tančila až druhý den a naši tanečníci nemají rádi brzké ranní starty, ale podmínky měli všichni stejné a atmosféra v hale pomohla vyhecovat všechny k maximálním výkonům. V sobotu ve večerních hodinách MS končilo, my se nalodili do autobusu, aby nás hezky kolébal při cestě do Čech. Ale nejeli jsme domů, ale do Prahy, kde hned v neděli ráno začínalo MČR SUT v LA tancích a kde kolínští nemohli chybět…