ČSSD-NEZÁVISLÍ

Kutnohorský atlet Michael Udovenko startoval na ODM 2022!

1. červenec 2022, 23:28

Olomouc - Atmosféru jako na pravých olympijských hrách zažil ve dnech 26. - 30. června 2022 v Olomouckém kraji kutnohorský atlet Michael Udovenko, který si vybojoval místo v nominaci staršího žactva Středočeského kraje na Olympiádu dětí a mládeže. Člen oddílu SKP Olympia Kutná Hora startoval v běhu na 60 m, 100 m překážek a štafetě na 4 x 60 m.

První disciplínou pro Michaela byl běh na 60 m, kde se mu díky času 7,48 s podařilo postoupit z rozběhu do semifinále. Tam jeho cesta skončila, čas 7,53 s na finále nestačil, ale i tak z toho bylo pěkné 14. místo v celkovém pořadí. Následoval Michaelův silnější závod, běh na 100 m překážek. Čas 13,69 s z rozběhu byl 5. nejlepší a znamenal suverénní postup do finále. Bohužel, v něm boj o co nejlepší umístění ukončil zhruba v polovině trati pád, takže z toho bylo nakonec 8. místo. V závěrečné štafetě pak Michael pomohl sestavě Středočeského kraje k 7. místu.

Slavnostní zakončení Olympiády dětí a mládeže se konalo ve čtvrtek 30. června 2022 a Středočeský kraj obsadil v celkovém pořadí, i díky bodovému příspěvku Michaela Udovenka, konečné 3. místo.