Nohejbalisté Kutné Hory ovládla mistrovství veteránů

28. září 2015, 00:07

Čáslav - Ve sportovním areálu TJ Sokol Čáslav se v sobotu 26. září 2015 uskutečnilo tradiční jednorázové mistrovství okresu v kategorii veteránů, tj. hráčů nad 40 let.

Celkem sedm trojic a devět dvojic bojovalo v obou kategoriích a velice cenné double nakonec získalo družstvo NK Sparta Kutná Hora ve složení Pavel Němec, Jan Radoměřský a Libor Hájek. Kutnohorským se podařilo obhájit loňská vítězství! Druhá místa vybojovaly ve trojicích Konojedy, ve dvojicích Mukařov a medailová umístění zkompletovala ve trojicích družstva domácí Čáslavi a ve dvojicích Konojedy. Přeboru se zúčastnily dvě sestavy týmu Kučerka Pardubice ( start na divokou kartu pořadatele ), které ale nedosáhly na stupně vítězů a braly v obou kategoriích „bramborové medaile“. Nejstarším účastníkem akce byl hráč pořadatelské Čáslavi Josef Havel (60 let).

Nejdříve se soutěžilo v kategorii trojic, kde si to sedm týmů rozdalo na dva hrané sety systémem „každého s každým“. Kutná Hora zde nenašla přemožitele a i když ztratila tři body za remízy, stačilo ji to k celkovému prvenství. Ve dvojicích byla družstva rozdělena do dvou základních skupin, ze kterých první dva týmy postoupily do vyřazovací části semifinále. Kutnohorští ztratili pouze dva sety s Mukařovem a to jak v základní skupině, tak i ve finále.

7. Petrovice I    1 bod        1:11
Poznámka: O pořadí na 1. - 2. a 3. - 4. místě rozhodla vzájemná bilance družstev.