Plavci Sparty bojovali v letním přeboru kraje i ve Zlatém Strakonickém FEZ

31. květen 2017, 07:48

Kutná Hora - O víkendu 27. a 28. května se pro plavce ročník narození 2003 - 2005 konal Letní přebor Středočeského kraje, kam postoupilo v každém ročníku jen 10 nejrychlejších plavců v kraji. Spartu Kutnou Horu zde reprezentoval František Kocourek, který si zajistil účast ve 4 disciplínách  - 100 a 200 polohový závod, 50 volný způsob a 100 motýlek. Ve všech startech si vylepšil osobní rekordy.

Ve stejném termínu se ve vzdálených Strakonicích konal závod Zlatý Strakonický FEZ, kam si udělalo výlet 16 plavců Sparty Kutné Hory. Tyto závody se konají na venkovním 50ti metrovém bazénu, což pro nejmladší kutnohorské závodníky (r. 2008, 2007) byla premiéra. Sluníčko o víkendu přálo a projevilo se to jak na výsledcích, tak také na dobré náladě závodníků, trenérů a rodičů. 4 plavci přivezli celkem 14 individuálních medailí, na vyhodnocení štafetových závodů plavci čekají, jelikož jsme se na cestu domu vydali již po prvním soutěžním dnu. Nejúspěšnější závodnicí byla již tradičně Veronika Sigmundová, která se po 2 měsíční zdravotní pauze opět vrací do formy. Přivezla si 5 zlatých medailí za 50 a 100 volný způsob, 50 znak, 50 prsa, 50 motýlek a jednu bronzovou medaili za 100 prsa. Matěj Černý si vyplaval 1. místo na 50 volný způsob, 2 x 2. místo na 50 motýl a 100 prsa a  3. místo na 50 prsa.

Marie Tesařová zvítězila na 100 prsa a 2. místo získala na 50 prsa. Barbora Šálená byla 2. na 50 znak a 3. na 100 volný způsob. Těsně za stupni vítězů se umístila Natálie Honová, Jakub Komárek, Zuzana Cihlářová a Pavel Hubal. Pochvalu si zaslouží všichni plavci, kteří se nezalekli délky bazénu a plavců o několik let starších a bojovali ze všech svých sil. Pro většinu kutnohorských závodníků byli tyto závody poslední před letní pauzou. V sobotu 3. června vyrazí do Beruna bojovat s těmi nejlepšími v kraji Veronika Sigmundová, Evelina Popovici a Tomáš Horčička o postup na Letní pohár ČR a o následujícím víkendu 10. června se představí nejmladší plavci (ročník 2008 a mladší) v kutnohorském plaveckém bazénu.