Plavci Sparty Kutná Hora jarní sezónu zakončili úspěšně

21. červen 2016, 05:47

Jindřichův Hradec/Strakonice/Nymburk - Konec jarní plavecké sezóny byl pro plavce Sparty Kutné Hory velice úspěšný. Evelina Popovici se probojovala na Letního poháru 10ti letého žactva pro oblast Čechy, který se uskutečnil 11. června 2016 v Jindřichově Hradci. Evelina sice nebojovala o medaile, ale i samotný postup mezi nejlepších 36 plavkyň na 100 prsa je pro ni velký úspěch.

V sobotu 18. června 2016 se plavci Sparty Kutné Hory vydali na poslední závody před letními prázdninami. Šest starších plavců vyrazilo do Strakonic na Strakonický zlatý FEZ. Závody se plavou na venkovním padesáti metrovém bazénu, proto všichni uvítali, že po celý den nespadla ani kapička. Kromě opálení a nových zkušeností si plavci přivezli domu spoustu vylepšených osobních rekordů.

Ve stejném termínu se konaly plavecké závody v kutnohorském plaveckém bazénu – Malá cena Nymburka. Těchto závodů, se kromě Veroniky Sigmundové, Tomáše Horčičky a Matěje Černého, zúčastnili 3 nové plavecké naděje Zuzana Cihlářová, Jakub Komárek a benjamínek kutnohorského závodního oddílu Vojtěch Horčička (5 let), který byl nejmladším účastníkem závodů.  Všichni jmenovaní si při všech startech zaplavali osobní rekordy. Největší úspěch zaznamenala Veronika Sigmundová, která s přehledem zvítězila na 50 motýlek a třetí místo přidala na 50 prsa.