Přípravka AC Čáslav vybojovala titul krajského přeborníka v atletice

29. září 2012, 23:12
(aktualizováno: 29. září 2012, 23:12)

Vlašim - Ve středu 26. září proběhlo krajské finále přípravek a mladšího žactva v Vlašimi. Nejmladší atleti čáslavského oddílu se poprvé stali krajskými přeborníky.

Finále se zúčastnilo 12 družstev z celého kraje, když za AC Čáslav zůstali atleti ze všech velkým atletickým měst (2. Kladno, 3. Kolín, 4. Žebrák, 5. Kutná Hora, 6. Stará Boleslav, 7. Sázava, 8. Říčany a Radošovice, 9. Vlašim, 10. Roztoky, 11. Beroun, 12. Kralupy).

Přípravka AC Čáslav nastoupikla ve složení Tomáš Pešek, Anna Kozlová, Anna Vánišová, Michal Míšek, Roman Stehno, Jakub Podaný, Antonín Krejča, Adam Brabec, Ondřej Culek, Kateřina Podaná, Lukáš Kvíčala, Karel Buřič, Kryštof Zatloukal, Daniela Vejrostová.

Každý absolvoval tři disciplíny (běh na 50m, skok daleký a hod molitanovým oštěpem) a na závěr běželi štafetu na 8x100m. Celkem v každé disciplíně startovalo 120 dětí. Čáslavským se podařil husarský kousek, když kromě štafety zvítězili ve všech třech zbývajících disciplínách.

Tomáš Pešek vyhrál běh na 50m za 6,9s a ve skoku dalekém výkonem 416 cm. Hod molitanovým oštěpem vyhrál Michal Míšek výkonem 20,20m.
Jelikož se jedná většinou o děti ročník narození 2001 tak lze předpokládat, že příští rok naváží v úspěšném tažení v kategorii mladšího žactva.
Svůj závod v kategorii mladším žákyň v hodu kriketovým míčkem vyhrála Klára Zatloukalová výkonem 48,92m a ještě bodovala v běhu na 150m 5. místem časem 22,03s. Družstvo žákyň obsadilo 7. místo z 8 družstev.

Mezi mladšími žáky byl nejlepší opět Tomáš Pešek, který posílil i družstvo mladších žáků a v běhu na 60 m si doběhl pro 4. místo v novém oddílovém rekordu přípravky (8,45s). 9. místo ještě přidal Marek Šturma ve skoku vysokém výkonem 130cm a na 150m za 23,17s. Družtvo žáků obsadilo celkem 8. místo.