Vítězem turnaje v kuželkách O medaili Marie Švorbové se stal Tomáš Pekař

21. prosinec 2022, 06:58

Kutná Hora - V sobotu 17. prosince uspořádal Kuželkářský klub Kolín na své „domácí“ kuželně v Kutné Hoře 1. ročník turnaje mládeže nazvaný O medaili Marie Švorbové. Turnaj byl vypsán pro registrované i neregistrované hráče a hráčky ročníku 2004 a mladší v disciplíně 4x 20 hodů sdružených.

Vítězem se výkonem 317 poražených kuželek stal Tomáš Pekař, který o 7 kuželek předčil stříbrného Lukáše Hrušku. Na pomyslných stupních vítězů je doplnil bronzový Jakub Moučka, který shodil 265 kuželek. Kuželky si vyzkoušela i řada nováčků, což bylo také jedním z cílů turnaje a někteří z nich projevili zájem o pravidelnou činnost.

Turnaj O medaili Marie Švorbové byl zorganizován na počest členky KK Kolín, která svůj život zasvětila kuželkám, jejich propagaci a po ukončení hráčské kariéry trénování dospělých (reprezentační trenérka) i mládeže (vychovala úspěšné hráčky a hráče našeho oddílu). Marie Švorbová se v roce 1962 stala první hráčkou Kolína (nikoliv však jedinou), která si z Mistrovství světa v kuželkách přivezla medaili. V Bukurešti pomohla družstvu ČSSR k zisku bronzové madaile. Na Mistrovství Evropy v roce 1964 v Budapešti získala bronzovou medaili s družstvem a bronzovou medaili v soutěži dvojic. Vrcholem její hráčské kariéry byl rok 1968, když v Linci získala stříbrné medaile v družstvech a dvojicích a v jednotlivcích se stala 3. nejlepší hráčkou světa. Marie Švorbová stále sleduje výsledky družstev KK Kolín a navštěvuje domácí utkání A družstva.

Zajímavosti a zprávy můžete sledovat na Twitteru @KuzelkyKolin.