XXXIX. ročník Memoriálu Františka Nocara

7. červen 2023, 06:05

Kutná Hora - Na kutnohorské kuželně se v týdnu od 22. do 26. května 2023 odehrál již 39. ročník Memoriálu Františka Nocara, jednoho ze zakladatelů kuželkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora. Soutěž se hraje v disciplíně 120 hodů sdružených přes čtyři dráhy, kategorie muži, ženy, dorost a neregistrovaní.

Turnaj je svým pojetím dlouhodobý, je nutné organizační zapojení všech členů oddílu po celou dobu konání turnaje. Nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích získávají finanční odměnu, pro mladé hráče se jedná o obrovskou motivaci a v neposlední řadě k turnaji patří i propagace a rozvoj kuželkářského sportu v Kutné Hoře.

Tento turnaj je díky pravidelným informacím na našich webových stránkách i stránkách ČKA velmi známou a vyhledávanou soutěží. Kuželna v Kutné Hoře má velmi dobrou úroveň a sportovní akce zde pořádané jsou Českou kuželkářskou asociací hodnoceny na vysoké sportovní a organizační úrovni.

Na dobře připravené kutnohorské kuželně, o kterou se po celou dobu trvání turnaje pečlivě staral náš správce František Tesař, se nám soutěžící hráči odvděčili skvělými výkony. Na šestistovku se letos podařilo dosáhnout hned čtyřem hráčům. Nejprve v úvodu turnaje si to rozdali poděbradský Filip Dejda hrající v rakouském BSV Voith St.Pölten – 606 kuželek a interligový Miroslav Šnejdar z SKK Rokycany, který porazil 613 kuželek. Nejlepší hráč a tedy i vítěz celého turnaje výkonem 622 poražených kuželek byl nakonec interligový Daniel Braun z KK Ježci Jihlava. Poslední hrací den do pořadí na stupních vítězů ještě promluvil David Novák z TJ Kostelec nČl, který hraje druhou ligu v družstvu TJ Sokol Tehovec, a výkonem 612 kuželek tak vybojoval bronzovou medaili. Filip Dejda pak za výkon 606 kuželek se musel smířit s bramborovou medailí. Na pátém místě výkonem 599 kuželek se umístil Jaromír Fabián z KK Kosmonosy.

V ženské kategorii zvítězila s přehledem Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady, když porazila 552 kuželek, což v celkové klasifikaci znamená 11.místo. Druhé místo obsadila Ludmila Kaprová z KK Velké Popovice za 526 kuželek.

Velice nás potěšila účast kuželkářů neregistrovaných. Prvenství v této kategorii vybojoval Jiří Vrána z družstva KBS Kolín za výkon 552 kuželek, druhé místo obsadil Dalibor Vinklár z družstva Orel Hranice za výkon 534 kuželek a na třetím místě se umístil Ladislav Rolc z družstva TESPO Hořice za výkon 528 poražených kuželek. Nejlepší ženou mezi neregistrovanými byla Alena Jurášová z týmu Marodi Rýmařov.

V dorostenecké kategorii dominoval domácí Daniel Brejcha, když porazil 574 kuželek, což v celkovém pořadí znamenalo krásné 8.místo. Za povšimnutí stojí dílčí výkony – nejvyšší plné na jedné dráze měl vítěz turnaje Daniel Braun, který na dráze porazil 114 kuželek, nejlepší dorážku na dráze pak měl David Novák – 71 kuželek. Tito dva hráči si pak rozdělili i celkové prvenství – nejlepší plné celkem měl Daniel Braun – 416 kuželek, nejlepší dorážku celkem pak kostelecký David Novák – 234 kuželek.

Jednou z aktivit mnoha kuželkářských klubů a oddílů je organizování turnajů a dlouhodobých soutěží pro neregistrované kuželkáře, tedy partičky přátel ze zaměstnání, jiných sportovních klubů, rodinných družstev apod. Kuželkářský oddíl TJ Sparta Kutná Hora nabízí možnost uspořádat turnaje neregistrovaných. Zájemci o tento sport nás mohou kontaktovat, informace budou zveřejňovány na našich webových stránkách www.kuzelkykh.webnode.cz, kde najdete i podrobné výsledky letošního turnaje, fotografie z akcí kuželkářského oddílu TJ Sparta Kutná hora jsou k nahlédnutí na https://www.zonerama.com/kuzelkykh/39131

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.