Baristický kurz na SOU Čáslav: Káva provoněla čáslavské učiliště!

20. únor 2024, 07:45

Čáslav - Den po valentýnském svátku se sešlo v příjemném prostředí školní restaurace Atrium 14 žáků SOU Čáslav, aby absolvovali baristický kurz. Ten se konal ve dnech 15. a 16. února a jeho odborným garantem byl Barový institut Praha. Kurz byl zakončen zkouškami a úspěšní absolventi obdrželi certifikát s mezinárodní platností na pozici baristy.

Lektoři kurzu Ing. Andrea Janoušková a Mgr. Bc. Radim Janoušek žáky učili komplexní přípravě kávy, včetně oblíbeného latte artu (umění malování do kávy mléčnou pěnou). „S čáslavským SOU spolupracujeme již několik let, rádi se sem vracíme, máme vždy vytvořené výborné zázemí. Žáci pracují samostatně a se zaujetím,“ říká Radim Janoušek a paní Andrea ho doplňuje: „Vytvořili jsem prostředí reálné kavárny a dbáme na dodržování hygienických zásad. Důležitá je také údržba kávovaru. Zdůrazňujeme, že klíčovou dovedností je správné nastavení mlýnku kávy.“

Žáci si kurz pochvalují. „Nejvíce jsem si užívala latte art, dekor se mi povedl,“ pochvaluje si Tereza Rezková z 2. ročník, „budu lépe připravena do praxe, vždyť káva je pro zákazníka i pastvou pro oči.“ „Není to jen tak – našlehat správně mléko – to je umění! Snad se mi to u zkoušky podaří,“ sděluje své obavy Anna Pešková z 1. ročníku.

„Jsem ráda, že naši žáci se chtějí dále vzdělávat a mají o baristický kurz zájem. Získají certifikát s mezinárodní platností a tím se zvýší jejich šance na uplatnění na trhu práce,“ pochvaluje si ředitelka školy Mgr. Ing. Irena Andrová.

Mgr. Jana Andrejsková
Foto Bc. Denisa Mikolášová, DiS.

AVE_CZ
Reklama
Baristický kurz na SOU Čáslav: Káva provoněla čáslavské učiliště!

Baristický kurz na SOU Čáslav: Káva provoněla čáslavské učiliště!

20. únor 2024

Čáslav - Den po valentýnském svátku se sešlo v příjemném prostředí školní restaurace Atrium 14 žáků SOU Čáslav, aby absolvovali baristický kurz. Ten se konal ve dnech 15. a 16. února a jeho odborným garantem byl Barový institut Praha. Kurz byl zakončen zkouškami a úspěšní absolventi obdrželi certifikát s mezinárodní platností na pozici baristy.

Lektoři kurzu Ing. Andrea Janoušková a Mgr. Bc. Radim Janoušek žáky učili komplexní přípravě kávy, včetně oblíbeného latte artu (umění malování do kávy mléčnou pěnou). „S čáslavským SOU spolupracujeme již několik let, rádi se sem vracíme, máme vždy vytvořené výborné zázemí. Žáci pracují samostatně a se zaujetím,“ říká Radim Janoušek a paní Andrea ho doplňuje: „Vytvořili jsem prostředí reálné kavárny a dbáme na dodržování hygienických zásad. Důležitá je také údržba kávovaru. Zdůrazňujeme, že klíčovou dovedností je správné nastavení mlýnku kávy.“

Žáci si kurz pochvalují. „Nejvíce jsem si užívala latte art, dekor se mi povedl,“ pochvaluje si Tereza Rezková z 2. ročník, „budu lépe připravena do praxe, vždyť káva je pro zákazníka i pastvou pro oči.“ „Není to jen tak – našlehat správně mléko – to je umění! Snad se mi to u zkoušky podaří,“ sděluje své obavy Anna Pešková z 1. ročníku.

„Jsem ráda, že naši žáci se chtějí dále vzdělávat a mají o baristický kurz zájem. Získají certifikát s mezinárodní platností a tím se zvýší jejich šance na uplatnění na trhu práce,“ pochvaluje si ředitelka školy Mgr. Ing. Irena Andrová.

Mgr. Jana Andrejsková
Foto Bc. Denisa Mikolášová, DiS.

Zlata banka
Reklama
Prohlédnout galerii