vv auto
Reklama

Video: Film kolínských dětí zabodoval v Mezinárodním festivalu neprofesionálních filmů v Osvětimi!

30. leden 2024, 08:00

Kolín/Osvětim - Ve 21. ročníku Mezinárodního festivalu neprofesionálních filmů „Kochać człówka“ (Milovat člověka) v Osvětimi bojoval také krátký film "Marcel Marceau očima dětí" žáků ze ZŠ Kolín V.

Letos se publikum a odborná porota v Osvětimi dozvěděla o jedné části historie Kolína a o osobnosti Marcela Marceau i Jeana Gasparda Debureau a to prostřednictvím školního filmu. "Věřte mi, že náš film byl promítán pohromadě s opravdu skvělými snímky, v kategorii dokumentární film," upozornila učitelka Markéta Rosenkrancová na sociálních sítích a dodala: "Pozvání na festival v Osvětimi a ještě v souvislosti s Mezinárodním dnem vzpomínky na oběti holocaustu si velice vážíme."

Tým ze Základní školy Kolín V. přivezl nečekaně speciální cenu UNICA - "Za hledání nových výrazových prostředků".

Marcel Marceau očima dětí

Film vypráví o životě francouzského mima Marcela Marceau očima dětí. Ukazuje spojitost s městem Kolínem a naším rodákem Jeanem G. Deburau. Je výsledkem dlouhodobějšího projektu na naší škole, během něhož naši školu navštívil herec Martin Sochor, jediný český žák a absolvent pařížské školy pantomimy Marcela Marceau. Předal dětem řadu cenných informací o svém učiteli a děti se účastnily i dílny pantomimy pod jeho vedením. Koncem školního roku u nás proběhl i workshop organizovaný ČT, jehož výsledkem byla reportáž o přípravné fázi filmu, kterou natočily děti naší školy pod vedením odborníků z ČT.

Reportáž - viz odkaz: https://fb.watch/mICpaBDJst/

Ocenění:
27. 1. 2024 - speciální cena UNICA “za hledání nových výrazových prostředků” - Mezinárodní festival amatérského filmu, Osvětim, Polsko
11. 11. 2023 - Pražský filmový kufr - Čestné uznání
8. 10. 2023 - Rychnovská osmička - Cena VčVSAFV

tz

AVE_CZ
Reklama
Video: Film kolínských dětí zabodoval v Mezinárodním festivalu neprofesionálních filmů v Osvětimi!

Video: Film kolínských dětí zabodoval v Mezinárodním festivalu neprofesionálních filmů v Osvětimi!

30. leden 2024

Kolín/Osvětim - Ve 21. ročníku Mezinárodního festivalu neprofesionálních filmů „Kochać człówka“ (Milovat člověka) v Osvětimi bojoval také krátký film "Marcel Marceau očima dětí" žáků ze ZŠ Kolín V.

Letos se publikum a odborná porota v Osvětimi dozvěděla o jedné části historie Kolína a o osobnosti Marcela Marceau i Jeana Gasparda Debureau a to prostřednictvím školního filmu. "Věřte mi, že náš film byl promítán pohromadě s opravdu skvělými snímky, v kategorii dokumentární film," upozornila učitelka Markéta Rosenkrancová na sociálních sítích a dodala: "Pozvání na festival v Osvětimi a ještě v souvislosti s Mezinárodním dnem vzpomínky na oběti holocaustu si velice vážíme."

Tým ze Základní školy Kolín V. přivezl nečekaně speciální cenu UNICA - "Za hledání nových výrazových prostředků".

Marcel Marceau očima dětí

Film vypráví o životě francouzského mima Marcela Marceau očima dětí. Ukazuje spojitost s městem Kolínem a naším rodákem Jeanem G. Deburau. Je výsledkem dlouhodobějšího projektu na naší škole, během něhož naši školu navštívil herec Martin Sochor, jediný český žák a absolvent pařížské školy pantomimy Marcela Marceau. Předal dětem řadu cenných informací o svém učiteli a děti se účastnily i dílny pantomimy pod jeho vedením. Koncem školního roku u nás proběhl i workshop organizovaný ČT, jehož výsledkem byla reportáž o přípravné fázi filmu, kterou natočily děti naší školy pod vedením odborníků z ČT.

Reportáž - viz odkaz: https://fb.watch/mICpaBDJst/

Ocenění:
27. 1. 2024 - speciální cena UNICA “za hledání nových výrazových prostředků” - Mezinárodní festival amatérského filmu, Osvětim, Polsko
11. 11. 2023 - Pražský filmový kufr - Čestné uznání
8. 10. 2023 - Rychnovská osmička - Cena VčVSAFV

Zlata banka
Reklama
tz