Domaro
Reklama

Hlídka mladých zdravotníků ZŠ Kamenná stezka zachraňovala na pražské Kampě

22. září 2013, 22:24
(aktualizováno: 22. září 2013, 22:24)

Praha - Pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. A. Gajdůškové pořádal Oblastní spolek ČČK Praha 1v atraktivní lokalitě pražské Kampy a Karlova mostu republikové kolo Hlídek mladých zdravotníků.

Přes okresní a krajská kola postoupila do celostátní soutěže i hlídka Kamenné stezky ve složení: Kristýna Netolická – kapitánka, Martina Kocourková, Sára Koubská, Klára Skalníková a Eliška Rosická.

Na pěti stanovištích velmi náročné soutěže prokázala hlídka naší školy výborné znalosti v oblasti zdravovědy a zejména odvahu při záchraně toho nejcennějšího co máme – při záchraně života. Děvčata velmi pohotově reagovala při ošetření bezvědomí, těžkých poranění i při navazování kontaktu s nevidomou osobou a jeho poraněnou dcerou.

Zvláštností letošního ročníku byla přítomnost náhodných kolemjdoucích a turistů Prahy v době konání soutěže. Pražská Kampa, ani Karlův most nebyly v době konání akce uzavřeny a přihlížející s fotoaparáty a kamerami tvořili dokonalý „kompars“.

Slavnostní vyhlášení připravili organizátoři téměř pohádkové. Plavba parníkem Čechie po Vltavě, možnost seznámit se s členy ostatních hlídek, prostor pro výměnu zážitků a postřehů ze soutěže. Na závěr – slavnostní večeře na lodi.

A umístění hlídky Kamenné stezky?  Děvčata obsadila vynikající 5. místo, což je v této soutěži zatím největší úspěch školy. Všem zúčastněným patří obrovský dík za výborný výkon a vzornou reprezentaci školy.

Nezapomeňme, že velkou oporou byla hlídce po celou doby přípravy a samotné soutěže p.uč. Mašínová, které všichni děkují za perfektní přípravu soutěžících. A co příští rok? Dojdeme si pro titul??

Martina Rajnyšová, Iveta Mašínová

.
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
Hlídka mladých zdravotníků ZŠ Kamenná stezka zachraňovala na pražské Kampě

Hlídka mladých zdravotníků ZŠ Kamenná stezka zachraňovala na pražské Kampě

22. září 2013
(aktualizováno: 22. září 2013, 22:24)

Praha - Pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. A. Gajdůškové pořádal Oblastní spolek ČČK Praha 1v atraktivní lokalitě pražské Kampy a Karlova mostu republikové kolo Hlídek mladých zdravotníků.

Přes okresní a krajská kola postoupila do celostátní soutěže i hlídka Kamenné stezky ve složení: Kristýna Netolická – kapitánka, Martina Kocourková, Sára Koubská, Klára Skalníková a Eliška Rosická.

Na pěti stanovištích velmi náročné soutěže prokázala hlídka naší školy výborné znalosti v oblasti zdravovědy a zejména odvahu při záchraně toho nejcennějšího co máme – při záchraně života. Děvčata velmi pohotově reagovala při ošetření bezvědomí, těžkých poranění i při navazování kontaktu s nevidomou osobou a jeho poraněnou dcerou.

Zvláštností letošního ročníku byla přítomnost náhodných kolemjdoucích a turistů Prahy v době konání soutěže. Pražská Kampa, ani Karlův most nebyly v době konání akce uzavřeny a přihlížející s fotoaparáty a kamerami tvořili dokonalý „kompars“.

Slavnostní vyhlášení připravili organizátoři téměř pohádkové. Plavba parníkem Čechie po Vltavě, možnost seznámit se s členy ostatních hlídek, prostor pro výměnu zážitků a postřehů ze soutěže. Na závěr – slavnostní večeře na lodi.

A umístění hlídky Kamenné stezky?  Děvčata obsadila vynikající 5. místo, což je v této soutěži zatím největší úspěch školy. Všem zúčastněným patří obrovský dík za výborný výkon a vzornou reprezentaci školy.

Nezapomeňme, že velkou oporou byla hlídce po celou doby přípravy a samotné soutěže p.uč. Mašínová, které všichni děkují za perfektní přípravu soutěžících. A co příští rok? Dojdeme si pro titul??

Martina Rajnyšová, Iveta Mašínová

Zlata banka
Reklama
.
Prohlédnout galerii