vv auto
Reklama

Kutnohorská škola řemesel neztichla, připravuje obědy pro seniory

7. duben 2020, 07:55

Kutná Hora - Život v SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora se nezastavil. Škola bez žáků je smutná, ale život v ní určitě běží dál. "Naši učitelé pracují s žáky na dálku, zvlášť intenzivní pozornosti se dostává žákům končících ročníků maturitních a učebních oborů. Sice momentálně nevíme, která varianta zakončení studia žáků závěrečných ročníků bude zvolena," upozornil ředitel školy Josef Vavřinec a dodal: "Na jejich přípravě pracujeme v režimu standardních závěrečných zkoušek a maturit."

Škola však není jen o žácích, ale i učitelích a ostatních pracovnících. Učit ve škole sice nemůžou, snaží se ale pomáhat i jinak. "V naší školní kuchyni připravujeme na 80 chutných obědů pro seniory – klienty Pečovatelské služby, která jim je každý den přímo od nás rozváží. Vaříme i pro naše zaměstnance - především nepedagogické, kteří normálně pracují," řekl ředitel.

"Ze skladu jsme vyvezli šicí stroje, které nám tu zbyly z dob, kdy se u nás učily dámské krejčové, takže… šijeme roušky," zdůraznil a dodal: "Šijeme pro naše kolegy a rodinné příslušníky, šijeme pro další potřebné. Momentálně dokončuje velkou sadu roušek pro Domov Barbora v Kutné Hoře."

Kutnohorská střední odborná škola se o víkendu spojila s Alzheimer centrem ve Filipově, kam bude během tohoto týdne dodávat sadu odlehčených letních roušek ušitých tak, aby se klientům snadněji dýchalo. "Našít roušky budeme muset i pro pedagogy, protože pokud se začne učit a žáci se vrátí do lavic, budou potřeba i ve škole," poznamenal Josef Vavřinec.

Současné dny v SOŠ a SOU řemesel se ale "netočí" jen kolem roušek. "Podnikáme i další aktivity, o kterých určitě dáme vědět," naznačil ředitel a dodal: "Velké poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se aktivně zapojili do života školy bez žáků, ale i těm, kteří svědomitě pracují při distančním vzdělávání svých žáků. Všem přejeme hezké jarní dny plné sluníčka a hodně zdraví."

-KP-, res
AVE_CZ
Reklama
Kutnohorská škola řemesel neztichla, připravuje obědy pro seniory

Kutnohorská škola řemesel neztichla, připravuje obědy pro seniory

7. duben 2020

Kutná Hora - Život v SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora se nezastavil. Škola bez žáků je smutná, ale život v ní určitě běží dál. "Naši učitelé pracují s žáky na dálku, zvlášť intenzivní pozornosti se dostává žákům končících ročníků maturitních a učebních oborů. Sice momentálně nevíme, která varianta zakončení studia žáků závěrečných ročníků bude zvolena," upozornil ředitel školy Josef Vavřinec a dodal: "Na jejich přípravě pracujeme v režimu standardních závěrečných zkoušek a maturit."

Škola však není jen o žácích, ale i učitelích a ostatních pracovnících. Učit ve škole sice nemůžou, snaží se ale pomáhat i jinak. "V naší školní kuchyni připravujeme na 80 chutných obědů pro seniory – klienty Pečovatelské služby, která jim je každý den přímo od nás rozváží. Vaříme i pro naše zaměstnance - především nepedagogické, kteří normálně pracují," řekl ředitel.

"Ze skladu jsme vyvezli šicí stroje, které nám tu zbyly z dob, kdy se u nás učily dámské krejčové, takže… šijeme roušky," zdůraznil a dodal: "Šijeme pro naše kolegy a rodinné příslušníky, šijeme pro další potřebné. Momentálně dokončuje velkou sadu roušek pro Domov Barbora v Kutné Hoře."

Kutnohorská střední odborná škola se o víkendu spojila s Alzheimer centrem ve Filipově, kam bude během tohoto týdne dodávat sadu odlehčených letních roušek ušitých tak, aby se klientům snadněji dýchalo. "Našít roušky budeme muset i pro pedagogy, protože pokud se začne učit a žáci se vrátí do lavic, budou potřeba i ve škole," poznamenal Josef Vavřinec.

Současné dny v SOŠ a SOU řemesel se ale "netočí" jen kolem roušek. "Podnikáme i další aktivity, o kterých určitě dáme vědět," naznačil ředitel a dodal: "Velké poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se aktivně zapojili do života školy bez žáků, ale i těm, kteří svědomitě pracují při distančním vzdělávání svých žáků. Všem přejeme hezké jarní dny plné sluníčka a hodně zdraví."

-KP-, res
Prohlédnout galerii