vv auto
Reklama

Odvolaného místostarostu Kutné Hory Karla Koubského v úterý nikdo nenahradil

29. květen 2012, 17:37
(aktualizováno: 29. květen 2012, 17:37)

Kutná Hora - Zastupitelstvo Kutné Hory na svém mimořádném zasedání v úterý řešilo obsazení postu místostarosty. Před čtrnácti dny byl totiž Karel Koubský z této funkce tajnou volbou odvolán. Zákulisní iformace z koaličního jednání TOP 09 - Šance Kutná Hora dávaly tušit, že nepůjde o jednoduchou záležitost.

Starosta Ivo Šanc sice před čtrnácti dny naznačil, že koalice i nadále podporuje Karla Koubského. "Pokud se čtrnáct koaličních zastupitelů sešlo a nikdo z nich nepřiznal, že hlasoval pro odvolání místostarosty Karla Koubského, vyplývá z toho, že došlo k technické chybě při hlasování, že se někdo spletl. Proto by měl dostat příležitost k tomu, aby tento omyl napravil," prohlásil po odvolání Karla Koubského.

Z jeho dalších slov vyplývalo, že by se Karel Koubský do nejužšího vedení města mohl vrátit. "Čtrnáct členů koalice konstatovalo, že ho podporuje, že nehlasovali pro jeho odvolání. Proto by těmito čtrnácti hlasy mohl být opět zvolen," řekl Ivo Šanc, který ocenil dosavadní práci svého místostarosty: "Karel Koubský má největší podporu našich zastupitelů, ve funkci se velmi osvědčil. Je to člověk dynamický a se spoustou energie. Člověk, který umí věci dotahovat do konce a nebojí se dělat nepopulární opatření. Dnes se sice ukazuje, že je to možná ke škodě věci, ale město přesně takového člověka potřebuje."

Podle informací www.svoboda.info ovšem při koaliční schůzce obou stran nepanoval jednoznačný názor na znovudosazení Karla Koubského do místostarostenského křesla. A to se potvrdilo při úterním jednání - žádné návrhy na kandidáty zastupitelé nepřednesli.

"Osobně jsem očekával, že se na nás koalice obrátí a projedná s námi případné kandidáty," poznamenal Pavel Bezouška (ČSSD). "Krátce jsem jednal se Zuzanou Moravčíkovou, i my jsme mohli očekávat, že skupina zastupitelů, která rozhodla o odvolání místostarosty Karla Koubského má konstruktivní řešení. Ani to se ale nestalo a tak se dostáváme do nemilé situace, že nemáme kandidáta," odpověděl Ivo Šanc.

Ivo Šalátek (ODS) vybídl zastupitele k jednání. "Radnice může fungovat například s jedním místostarostou," naznačil. "Rada má osm členů, pokud nedojde k volbě místostarosty, měl by se zvolit člen rady," připomněla Iva Pospíšilová (ČSSD).

"Otázka je složitější, varianty jsme zvažovali. Jako reálné se nám zdá odložení volby. Kandidáty máme, ti ale nejsou schopni vyřídit si své osobní a pracovní záležitosti tak rychle, aby byli zvoleni dnes a do funkce mohli nastoupit neprodleně," naznačil Ivo Šanc.

Milan Krčík (KSČM) navrhl, aby Kutná Hora nadále fungovala jen s jedním místostarostou. "Ctím návrh Milana Krčíka, chtěl bych apelovat na všechny zastupitele, aby tento krok opravdu zvážili," zdůraznil Zdeněk Jirásek (Šance). "Naše město dva místostarosty potřebuje, aby byli zastupitelní a mohli odvádět všechny úkoly, které po nich považadujeme," dodal.

Zastupitelé návrh Milana Krčíka nepodpořili, Kutná Hora bude mít nadále dva místostarosty. "Návrh na místostarostu nemáme, tím se volba nekoná," uzavřel tuto otázku Ivo Šanc.

Komentáře
Re: - vložil Anonymous - 24. červen 2012, 11:03

Ptát se samozřejmě můžete. Ptejte se kolik bere teď místostarosta / jednatel v Tebisu. Jak se to tam vlastně dostal a co tam vlastně dělá? Ptejte se na kolik naše město ještě přijde naše "zlatá" nemocnice? (někdo uvedl 500 mil - za celou dobu stála město hodně přes tuto částku).

Společenská tolerance neschopných a zkorumpovaných již definitivně mizí. Pouze permanentní otázky, tlak veřejnosti - např. úspěšná kasárenská petice (klobouk dolů) - věci změní. Bohužel demokracie toho mezi volbami mnoho nenabízí. Zastupitelstvo se samo nerozpustí. Příští volby - krajské - jsou za rohem. Nezapomeneme...

Výlet do Remeše - vložil Jan Hodač - 10. červen 2012, 17:00

Před týdnem si naši zvolení (vyvolení) pan starosta Ivo Šanc a bývalý místostarosta Karel Koubský udělali výlet do Remeše. Tento výlet byl uskutečněn na náklady Městského úřadu. Přestože již pan Koubský není místostarostou, je asi zcela nepostradatelný i pro takovéto akce. Co přinesl tento výlet městu ? Ptám se na výši nákladů na dopravu, náklady na diety atd. ? Asi by také občany zajímalo s kterými přítelkyněmi si výlet pánové udělali. Možná bychom mohli mít bez takovéhoto výletu opravený někde chodník ve městě. Kam pánové příště - asi do Číny. Kolik podobných výletů již naši zvolení za 18 měsíců absolvovali v prospěch města ?

Vzkaz pro Kutnohoráka - vložil Zdeněk Jirásek - 6. červen 2012, 12:18

Mohli bychom si o tom pohovořit osobně?
Telefon je 724422650. Zavolejte a někde si sedneme.

Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Odvolaného místostarostu Kutné Hory Karla Koubského v úterý nikdo nenahradil

Odvolaného místostarostu Kutné Hory Karla Koubského v úterý nikdo nenahradil

29. Květen 2012
(aktualizováno: 29. Květen 2012, 17:37)

Kutná Hora - Zastupitelstvo Kutné Hory na svém mimořádném zasedání v úterý řešilo obsazení postu místostarosty. Před čtrnácti dny byl totiž Karel Koubský z této funkce tajnou volbou odvolán. Zákulisní iformace z koaličního jednání TOP 09 - Šance Kutná Hora dávaly tušit, že nepůjde o jednoduchou záležitost.

Starosta Ivo Šanc sice před čtrnácti dny naznačil, že koalice i nadále podporuje Karla Koubského. "Pokud se čtrnáct koaličních zastupitelů sešlo a nikdo z nich nepřiznal, že hlasoval pro odvolání místostarosty Karla Koubského, vyplývá z toho, že došlo k technické chybě při hlasování, že se někdo spletl. Proto by měl dostat příležitost k tomu, aby tento omyl napravil," prohlásil po odvolání Karla Koubského.

Z jeho dalších slov vyplývalo, že by se Karel Koubský do nejužšího vedení města mohl vrátit. "Čtrnáct členů koalice konstatovalo, že ho podporuje, že nehlasovali pro jeho odvolání. Proto by těmito čtrnácti hlasy mohl být opět zvolen," řekl Ivo Šanc, který ocenil dosavadní práci svého místostarosty: "Karel Koubský má největší podporu našich zastupitelů, ve funkci se velmi osvědčil. Je to člověk dynamický a se spoustou energie. Člověk, který umí věci dotahovat do konce a nebojí se dělat nepopulární opatření. Dnes se sice ukazuje, že je to možná ke škodě věci, ale město přesně takového člověka potřebuje."

Podle informací www.svoboda.info ovšem při koaliční schůzce obou stran nepanoval jednoznačný názor na znovudosazení Karla Koubského do místostarostenského křesla. A to se potvrdilo při úterním jednání - žádné návrhy na kandidáty zastupitelé nepřednesli.

"Osobně jsem očekával, že se na nás koalice obrátí a projedná s námi případné kandidáty," poznamenal Pavel Bezouška (ČSSD). "Krátce jsem jednal se Zuzanou Moravčíkovou, i my jsme mohli očekávat, že skupina zastupitelů, která rozhodla o odvolání místostarosty Karla Koubského má konstruktivní řešení. Ani to se ale nestalo a tak se dostáváme do nemilé situace, že nemáme kandidáta," odpověděl Ivo Šanc.

Ivo Šalátek (ODS) vybídl zastupitele k jednání. "Radnice může fungovat například s jedním místostarostou," naznačil. "Rada má osm členů, pokud nedojde k volbě místostarosty, měl by se zvolit člen rady," připomněla Iva Pospíšilová (ČSSD).

"Otázka je složitější, varianty jsme zvažovali. Jako reálné se nám zdá odložení volby. Kandidáty máme, ti ale nejsou schopni vyřídit si své osobní a pracovní záležitosti tak rychle, aby byli zvoleni dnes a do funkce mohli nastoupit neprodleně," naznačil Ivo Šanc.

Milan Krčík (KSČM) navrhl, aby Kutná Hora nadále fungovala jen s jedním místostarostou. "Ctím návrh Milana Krčíka, chtěl bych apelovat na všechny zastupitele, aby tento krok opravdu zvážili," zdůraznil Zdeněk Jirásek (Šance). "Naše město dva místostarosty potřebuje, aby byli zastupitelní a mohli odvádět všechny úkoly, které po nich považadujeme," dodal.

Zastupitelé návrh Milana Krčíka nepodpořili, Kutná Hora bude mít nadále dva místostarosty. "Návrh na místostarostu nemáme, tím se volba nekoná," uzavřel tuto otázku Ivo Šanc.