vv auto
Reklama

Studenti primy Gymnázia Jiřího Ortena posílají pozdravy z Francie

11. květen 2012, 17:42
(aktualizováno: 11. květen 2012, 17:42)

- Studenti V1A Gymnázia Jiřího Ortena Kutná Hora v těchto dnech pobývají ve Francii. O své zážitky a poznatky se podělili se čtenáři www.svoboda.info:

Cesta autobusem byla dlouhá, děti si ji krátily sledováním svých Ipadů, mobilů, PSP, poslechem stručných informaci o dějinách Francie a pohádkou na dobrou noc. Někteří vydrželi nekonečné hodiny povídat a bavit ostatní, takže noc byla pro mnohé výjimečným zážitkem. První velkou přestávku jsme udělali u renesančního zámku v Amboise, který byl přestaven za vlády Františka I. Francouzského. Na zámku pobýval rovněž Leonardo da Vinci, který zde strávil poslední tři roky svého života, aby zde nakonec zemřel ve Františkově náručí a byl pochován v zámecké kapli. Překvapením pro naše děti byla prohlídka zámku, již bylo možné absolvovat bez průvodce. Samy se musely v labyrintu komnat orientovat podle letáčku, který byl k překvapení nás všech k dispozici i v češtině.

Po velmi srdečném přivítání ve škole Alexandre Vincent v Treillières se děti vydaly za dobrodružstvím prvního večera a noci v hostitelských rodinách.

Ve čtvrtek ráno jsme se všichni sešli ve škole k práci na dopoledních projektech. Žáci vytvořili čtyři pracovní skupiny a začali zjišťovat rozdíly v chování předmětu v kapalinách, ve sladké a slané vodě, dále se snažili získat sůl z mořské vody a připravovali si draky na úterní program naplánovaný na pláž u Atlantického oceánu. Odpolední procházka vedla nedotčenou přírodou, kde se francouzské děti učí poznávat koloběh ročních období, pozorují živočichy, rostliny, tekoucí i stojaté vody a jejich změny v průběhu roku. Když jsme společně došli k opuštěnému hradu v Treillières, vypukla bitva mezi zmijemi, slepicemi a liškami. Těžko určit, kdo v této hře zvítězil, ale rozhodně všechny nadchla. V pět hodin si pro naše a francouzské děti přišli rodiče, a boj všech zúčastněných s jazykovými bariérami pokračoval.

www.gymkh.cz
Komentáře
Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Studenti primy Gymnázia Jiřího Ortena posílají pozdravy z Francie

Studenti primy Gymnázia Jiřího Ortena posílají pozdravy z Francie

11. Květen 2012
(aktualizováno: 11. Květen 2012, 17:42)

- Studenti V1A Gymnázia Jiřího Ortena Kutná Hora v těchto dnech pobývají ve Francii. O své zážitky a poznatky se podělili se čtenáři www.svoboda.info:

Cesta autobusem byla dlouhá, děti si ji krátily sledováním svých Ipadů, mobilů, PSP, poslechem stručných informaci o dějinách Francie a pohádkou na dobrou noc. Někteří vydrželi nekonečné hodiny povídat a bavit ostatní, takže noc byla pro mnohé výjimečným zážitkem. První velkou přestávku jsme udělali u renesančního zámku v Amboise, který byl přestaven za vlády Františka I. Francouzského. Na zámku pobýval rovněž Leonardo da Vinci, který zde strávil poslední tři roky svého života, aby zde nakonec zemřel ve Františkově náručí a byl pochován v zámecké kapli. Překvapením pro naše děti byla prohlídka zámku, již bylo možné absolvovat bez průvodce. Samy se musely v labyrintu komnat orientovat podle letáčku, který byl k překvapení nás všech k dispozici i v češtině.

Po velmi srdečném přivítání ve škole Alexandre Vincent v Treillières se děti vydaly za dobrodružstvím prvního večera a noci v hostitelských rodinách.

Ve čtvrtek ráno jsme se všichni sešli ve škole k práci na dopoledních projektech. Žáci vytvořili čtyři pracovní skupiny a začali zjišťovat rozdíly v chování předmětu v kapalinách, ve sladké a slané vodě, dále se snažili získat sůl z mořské vody a připravovali si draky na úterní program naplánovaný na pláž u Atlantického oceánu. Odpolední procházka vedla nedotčenou přírodou, kde se francouzské děti učí poznávat koloběh ročních období, pozorují živočichy, rostliny, tekoucí i stojaté vody a jejich změny v průběhu roku. Když jsme společně došli k opuštěnému hradu v Treillières, vypukla bitva mezi zmijemi, slepicemi a liškami. Těžko určit, kdo v této hře zvítězil, ale rozhodně všechny nadchla. V pět hodin si pro naše a francouzské děti přišli rodiče, a boj všech zúčastněných s jazykovými bariérami pokračoval.

www.gymkh.cz