Domaro
Reklama

Cestovní kanceláře jednotlivých tříd zavedly žáky ZŠ Suchdol do evropských zemí

24. listopad 2021, 08:02

Suchdol - V minulých dnech žáci ZŠ Suchdol pracovali v rámci přípravy projektového dne "Jak se žije jinde" na tom, aby si vzájemně představili evropské země dle vlastního výběru. "Viděli jsme prezentace států jako Francie, Itálie, Polsko, Španělsko nebo Švýcarsko," uvedla ředitela školy Renata Novotná.

Do celého projektu se zapojil každý vyučující ve svém předmětu a došlo ke vzájemnému mezipředmětovému propojení. Žáci vymysleli hypotetickou cestovní kancelář, spočítali cenu zájezdu, vytvořili logo, slogan CK, zkoumali flóru a faunu, národní zvyky, tradice, osobnosti a nabídli i vzorky typických jídel.

Proběhly soutěže, kde děti nenáročnou formou ukázaly svoje vědomosti a udělaly si ucelený pohled na více či méně vzdálenou zemi. K vidění byly dějinné či přírodní zajímavosti, významné památky, osobnosti, ale došlo i na sportovní hry nebo samotnou hymnu.

"Děti si projekt náležitě užily, se svými objevy zatím seznámily své spolužáky, ale s poznáváním se bude pokračovat i nadále a na konci školního roku dojde k prezentaci rodičům a veřejnosti na naší školní slavnosti – SUKOHRANÍ," uzavřela Renata Novotná.

tz, foto archiv školy a res
Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
Cestovní kanceláře jednotlivých tříd zavedly žáky ZŠ Suchdol do evropských zemí

Cestovní kanceláře jednotlivých tříd zavedly žáky ZŠ Suchdol do evropských zemí

24. listopad 2021

Suchdol - V minulých dnech žáci ZŠ Suchdol pracovali v rámci přípravy projektového dne "Jak se žije jinde" na tom, aby si vzájemně představili evropské země dle vlastního výběru. "Viděli jsme prezentace států jako Francie, Itálie, Polsko, Španělsko nebo Švýcarsko," uvedla ředitela školy Renata Novotná.

Do celého projektu se zapojil každý vyučující ve svém předmětu a došlo ke vzájemnému mezipředmětovému propojení. Žáci vymysleli hypotetickou cestovní kancelář, spočítali cenu zájezdu, vytvořili logo, slogan CK, zkoumali flóru a faunu, národní zvyky, tradice, osobnosti a nabídli i vzorky typických jídel.

Proběhly soutěže, kde děti nenáročnou formou ukázaly svoje vědomosti a udělaly si ucelený pohled na více či méně vzdálenou zemi. K vidění byly dějinné či přírodní zajímavosti, významné památky, osobnosti, ale došlo i na sportovní hry nebo samotnou hymnu.

"Děti si projekt náležitě užily, se svými objevy zatím seznámily své spolužáky, ale s poznáváním se bude pokračovat i nadále a na konci školního roku dojde k prezentaci rodičům a veřejnosti na naší školní slavnosti – SUKOHRANÍ," uzavřela Renata Novotná.

Zlata banka
Reklama
tz, foto archiv školy a res
Prohlédnout galerii