Jubilejní 20. ročník Ligy mariášové unie odstartoval v Újezdě, v družstvech zvítězila Zruč

1. říjen 2013, 22:24
(aktualizováno: 1. říjen 2013, 22:24)

Újezd - V Újezdě odstartoval premiérový 20. ročník Ligy mariášové unie. V Újezdském hostinci se hlavnímu pořadateli Janu Kučerovi odprezentoval slušný počet 48 hráčů ze širokého okolí (Zruč nad Sázavou, Vrchotovy Janovice, Malešov, Čáslav, Vlašim aj.), ale i ze vzdálených míst (Hradec Králové, Praha, Chlumec nad Cidlinou). Hrála se povinná 100, což nejvíce vyhovovalo suverennímu vítězi Josefu Dušánkovi (1. mariášová Praha). Druhé místo získal loni celkově druhý František Mareš (Krajama) před třetím Leošem Fialou (Zruč nad Sázavou). Loňský celkový vítěz Slobodan Risteski (Smetanka) se rozjel pomaleji a skončil na 19. místě.

atd.

V soutěži družstev došlo ke změnám. Loňský mistr Tvrz Malešov se rozpadl a jeho hráči se rozutekli jinam – F. Mareš do společenství Krajamy (Kralice – Janovice -Malešov), L. Fiala do nově vytvořené Zruče nad Sázavou a Fr. Kollman se vrátil do Smetanky. Prvenství v Újezdě patřilo Zruči nad Sázavou - 161, druhý skončil Penzion Kolesa - 148, těsně před třetími hradeckými Votroky - 147.