Hlízov není v herní pohodě, tři body ale vybojovat dokázal!

27. duben 2024, 20:27

Hlízov – Ve 24. kole I. A třídy, skupina B fotbalisté Hlízova hostili předposlední tým tabulky, SK Rejšice. V jarní odvetě chtěli navázat na podzimní zápas v Rejšicích, kde vyhráli 2:0.

Hlízov – Rejšice 3:0 (1:0)

Domácí se dlouho nemohli prosadit. Do vápna soupeře letělo v prvním poločase několik centrů, ovšem domácím buď chyběl krok anebo nezakončili příliš důrazně. Jejich hru také brzdily nepřesnosti, především ve finální fázi, a tak jedinou střelou v prvním poločase byla ta Kořínka ze střední vzdálenosti, která v 15. min. letěla vedle levé tyče Míškovy brány. Přesto se Hlízovští dočkali vedoucí branky: Ve 44. min. Vančura rozehrál rohový kop, Šestákův centr letěl na zadní tyč, kam výborně dobíhal J. Růžička – 1:0.

Druhou půli načala obrovská příležitost hostů: Už ve 46. minutě domácí obrana nezachytila průnikovou přihrávku, Zörkler byl na hranici vápna úplně sám před Míškem, ale naštěstí pro Hlízov mířil vedle. Hra se potom přestěhovala hlavně na polovinu Rejšic, v 72. min. Kruliš centrem z pravé strany oslovil Vančuru, který byl na malém vápně úplně sám, jenže trefil jen nohy gólmana Štipla! Uklidňující branku tak domácí vstřelili v 78. min.: J. Růžička nakopnul dlouhý míč, Vančura ho posunul do pravé strany M. Vojtíškovi, který Štipla prostřelit dokázal – 2:0. Výsledek potom Hlízov vybrousil z penalty, když pronikajícího Maxu ve vápně fauloval Vrána a Jiří Růžička z pokutového kopu přidal svůj druhý gól v zápase – 3:0.

„Za tři body jsem rád, s předvedenou hrou spokojený moc nejsem,“ konstatoval trenér Hlízova David Linhart. „Náš výkon byl hlavně v prvním poločase špatný,“ dodal a pokračoval: „Momentálně asi nejsme moc v herní pohodě, jsem ale rád, že výsledky dokážeme silou a vůlí urvat. Opět jsme ale prospali první čtvrthodinu, hosté měli v prvním poločase snad deset rohů, a to by se nám doma stávat nemělo. My jsme prakticky z naší jediné střele dali gól, když to po rohu dobře zavřel na zadní tyči Jiří Růžička. Trápí mě ale, že nejsme schopní se prosadit ze hry.“

Ve druhém poločase se už hrálo převážně na polovině hostů. „Soupeř hru otevřel a Vančura tam měl dvě šance, které neproměnil. Zkoušíme útočnou fázi nějak obměnit, ale potřebovali bychom někoho, kdo byl dal jednoho, dva góly a chytil by se. Momentálně nám příspěvky od ofenzivních hráčů chybí,“ uzavřel David Linhart.

Branky: 44., 80. pok. kop J. Růžička, 78. M. Vojtíšek. Rozhodčí: Kubečka – Nehasil, Kurka. ŽK: Vrána. Diváků: 100. Hlízov: Míšek – J. Růžička, Zdeňka, P. Růžička – M. Král (63. M. Vojtíšek), Šesták, Jilemnický (46. Hačka), Vančura, Kubín (71. Kruliš) – Martínek (46. Tichý), Maxa (85. Málek). Trenér David Linhart. Rejšice: Štipl – Gracl, Vrána, Pečínka, Sameš – Nohýnek (62. Novák), Kučera, Kořínek (66. Chládek), Zörkler – Pešta (82. Vít), Sabol.

1 Psáry 23 16 0 0 3 81:27 52
2 Hlízov 23 14 1 0 3 45:25 50
3 Bohemia Poděbrady 23 13 0 0 5 53:39 44
4 Dolnobousovský SK 23 12 0 0 7 70:42 40
5 Úvaly 22 11 0 0 6 39:34 38
6 Slovan Poděbrady 22 12 0 0 9 50:33 37
7 Horky 23 10 0 0 8 52:32 35
8 Luštěnice 23 9 0 0 10 32:34 31