Kutnohorští fotbalisté zabrali v boji o záchranu, Příbrami nasázeli čtyři branky!

12. květen 2018, 12:51

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory bojují o setrvání v krajském přeboru. V dalším kole na domácím hřišti přivítali celek z horní části tabulky – Spartak Příbram. Domácí nedbali postavení v tabulce díky vysokému nasazení a bojovnosti dokázali získat veledůležité tři body.

Kutná Hora – Sp. Příbram 4:0 (2:0)

Domácí zahrozili již v sedmé minutě. Marek utekl hostující obraně, předložil míč Cimrovi, který mířil těsně nad. O deset minut později pak napálil Semrád z hranice velkého vápna břevno. Hosté sice dobře kombinovali, nicméně do vážnější šance se nedostali. Domácí tak v závěru poločasu trestali. Nejprve Nekvinda vysunul do brejku Hradílka, který křižnou střelou otevřel skóre zápasu. Těsně před poločasovou pauzou zakroutil balón z rohového kopu přímo do brány Filipec a domácí vedli o dvě branky. Jedinou šanci zápasu měli hosté vzápětí po inkasované brance. Chybnou malou domů Semráda ale Bábíček nepotrestal.

I ve druhém poločase se hrálo podle kutnohorských not. V 55. minutě zvýšil na tři nula z pokutového kopu Franc. Za pět minut pláchl obraně hostí Filipec, míč předložil Markovi, jenž ve vyložené pozici orazítkoval jen břevno. Přesto se domácí dočkali čtvrtého zásahu. Pěknou akci domácích fotbalistů završil doklepnutím míče do prázdné brány Cimr – 4:0. Kutnohorští se tak po zásluze radovali ze třech bodů.

„Konečně jsme spokojeni. Čtyři nula je dobrý výsledek,“ konstatoval trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. „Ze začátku jsme chvíli tápali, ale poté jsme se dostali do hry. Dali jsme pěkné branky. Pozitivní je, že se do hry dostali všichni hráči, i náhradníci, kteří dlouho nehráli. Je to daleko lepší situace, když máme k dispozici zdravé hráče. S tím jsme spokojení,“ řekl Kulhánek.

„Čeká nás ještě dlouhá cesta. Dalších pět kole bude rozhodovat o tom, jak na tom jsme. Dnes jsme si pomohli třemi body,“ uzavřel.

Branky: 37. Hradílek, 44. Filipec, 55. Franc pok. kop, 69. Cimr.

Rozhodčí: Svoboda – Zdeněk, Hron. Žluté karty: Matoušek, Hradílek – Solnař, Krejča, Machač, Matějka. Diváků: 120.

Kutná Hora: Malý – Matoušek, Bílek, Franc, Filipec (80. Saulich) – Semrád (70. Piskač) – Marek (85. Gygal), Wolf (76. Kulhánek), Nekvinda – Hradílek – Cimr (83. Svoboda). Trenér Radek Kulhánek.

Sp. Příbram: Solnař – Machač (70. Schobel), Klemš, Krejča, Rampa – Vašek (57. Hančár), Šváb (63. Balík), Morav (77. Berka), Červeňák – Bábíček (46. Ševr), Matějka. Trenér Marek Zárybnický.

1 Horky n. J. 24 16 2 1 5 56:23 53
2 Poříčí n. S. 24 15 3 2 4 50:31 53
3 ČL Beroun 25 16 0 0 9 56:42 48
4 Libiš 25 14 1 2 8 57:36 46
5 Sp. Příbram 25 12 3 3 7 59:36 45
6 Lhota 24 13 1 2 8 56:35 43