„Povinné“ tři body Čáslavi zachránil ve druhém poločase pokutový kop

15. duben 2018, 20:07

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav přivítali ve 21. kole divize C poslední tým tabulky - Letohrad. Sami s osmadvaceti body figurovaki na jedenácté příčce a bylo jasné, že pokud se chtěli udržet v poklidném středu, potřebovali vyhrát.

Čáslav - Letohrad 2:1 (1:1)

Domácí na soupeře "sednuli", vynutili si územní převahu, jenže z vedoucí branky se radovali hosté: Kabourek v 7. min. dostal v domácí šestnáctce hodně prostoru a po kličce Kubátovi otevřel skóre - 0:1. Čáslavští se i nadále tlačili před branku soupeře a vyrovnat se jim podařilo ve 24. min., když Vančura sklepnul balón pro Jíchu, který z úrovně penalty zacílil do sítě - 1:1. Ještě veseleji na čáslavských tribunách mohlo být tři minuty před přestávkou. Jícha posunul balón v šestnáctce Vančurovi, který se zkušeně uvolnil, jenže potom z prázdné brány trefil jen břevno!

Také po přestávce se hrálo především na hostující půlce, ovšem domácí se dlouho nemohli trefit. V 58. min. Vančura z trestného kopu za zeď mířil těsně vedle, o chvíli později po jeho centru pěkně hlavičkoval Jícha, ovšem gólman Volšík balón dokázal vyškrábnout. Letohradští zahrozili v 65. min. z trestného kopu z nebezpečného prostoru před vápnem a Vaniš rovněž těsně minul čáslavskou bránu. Hodně horko bylo domácím v 75. min.: Ne příliš šťastně rozehráli trestný kop na polovině hřiště, byl z toho brejk Jedličky, který v tísni nezakončil a před dobíhajícím Týfou ukryl balón Kubát. O osudu utkání tak rozhodla 77. min.: Jícha se prodíral obranou do velkého vápna a po zákroku obrany se hosté rozlítili na rozhodčího, který odpískal pokutový kop. Ten proměnil Jícha a Čáslavští se tak mohli radovat ze tří bodů.

"Pro nás šlo o důležité utkání, dobré výsledky si držíme doma," připomněl trenér Čáslavi Radim Truksa. Jeho tým ale už od 7. minuty prohrával, prakticky po první akci soupeře. "Od toho se pak všechno odvíjelo," řekl kouč a pokračoval: "Dostali jsme se do poměrně dobrého tlaku, z kterého ale žádná větší šance nevyústila. Hra se potom uklidnila, naštěstí jsme dokázali vyrovnat a mrzí mě, že jsme skóre v prvním poločase neotočili úplně. Jakub Vančura měl tisíciprocentní šanci na malém vápně a to prostě musí proměnit."

Podobný obrázek hry viděli diváci i po přestávce. "Honza Jícha měl pěknou hlavičku do protipohybu gólmana, který míč dokázal chytit," ocenil zákrok letohradského brankáře Radim Truksa. "Nakonec jsme dali na 2:1 z pokutového kopu, soupeř měl jednu poměrně solidní šanci. Pro nás šlo o důležité utkání a hlavně dnes, kdy se zápas hrál akci Fandíme všichni společně. Kluci nám vytvořili parádní atmosféru a byl bych rád, kdyby se to opakovalo," uzavřel Radim Truksa.

Branky: 24., 77. pok. kop Jícha - 7. Kabourek. Rozhodčí: Fišer - Šob, Ježek. ŽK: Kail, P. Štěpán, Macek, Krystl, Týfa, Jedlička. Diváků: 225. Čáslav: Kubát - Skokan, Richard, L. Vebr, Hannich - J. Petrů, Vocel (67. T. Kopp) - Strnad (75. Dastych), Vančura, Kořínek (87. Černík) - Jícha (89. Kunášek). Trenér Radim Truksa. Letohrad: Volšík - P. Štěpán, Macek, Vaniš, Krystl (82. Preclík) - J. Štěpán (61. Lorenc), Tichý, Týfa (78. Hiller), Kail - Kabourek (71. Jedlička), Čada. Trenér František Dvořák.

1 Živanice 21 15 0 2 4 44:23 47
2 Vysoké Mýto 21 10 4 2 5 38:26 40
3 Zbuzany 21 10 3 2 6 50:32 38
4 Kolín 21 10 2 3 6 41:31 37
5 Mšeno/Jablonec 21 10 2 1 8 44:32 35
6 Pardubice B 21 8 5 1 7 32:29 35
7 Brandýs n. L. 21 7 4 5 5 37:31 34
8 Kratonohy 21 6 5 4 6 34:41 32