Basketbalisté Sokola Kutná Hora se usadili na prvním místě tabulky!

19. říjen 2015, 07:42

Beroun/Králův Dvůr - Program krajského přeboru pokračoval pro basketbalisty Kutné Hory dvěma zápasy na palubovkách soupeře - v Berouně a Králově Dvoře.

Beroun B - Kutná Hora 42:79 (12:19, 11:9, 10:24, 9:27)

Basketbalitsty Sokola čekali o víkendu první zápasy venku. V sobotu dorazily na palubovku Berouna pouze v osmi hráčích. První poločas byl z obou stran spíše bojovný než basketbalový a tak poločas skončil vedením hostů o pět bodů. Ovšem v druhé půli se střelecky probudil Gottfried a k němu se přidala neprostupná obrana hostů, která dovolila soupeři nastřílet za duhý poločas pouze 19 bodů!

Bodově se nakonec prosadili všichni hráči a tak si Kutná Hora připsala třetí vítězství v řadě.

Body Berouna B: Leopold 7, Cipra 6, Kovačík 6, , Švandrlík 5... Body Kutné Hory: Gottfried 23 (4), Vokál 15, Haviar 10 (2), Kocourek 9, Prušinovský 8 (1), Málek 6, Růžička 6, Levý 2. Šestky: 8/2 - 21/8. Trojky: 6/7. Fauly: 23/16.

Králův Dvůr - Kutná Hora 65:83 (16:30, 22:14, 11:18, 16:21)

V neděli sokolové vyrazili na palubovku Králova Dvora v sedmi hráčích. Po skvělém začátku,  kdy hosté vedli už 17:2, přišla na Kutnohorské slabá chvilka, která dovolila domácím snížit na poločasových 38:44.

Ve třetí čtvrtině sokolové bodově odskočili, což domácí definitivně zlomilo. V posledním dějství se utkání již dohrávalo. Bodově hosty drželi Haviar s Kocourkem a Sokol tak zůstává stále neporažen a na prvním místě tabulky!

Body K. Dvora: Polák 18, Polák R. 12, Ondráček 10... Body K. Hory: Haviar 36 (7), Kocourek 23, Málek 8, Prušinovský 6, Vokál 6, Pešout 2. Šestky: 8/3 - 15/6. Trojky: 6/7. Fauly: 18/11.