Drama, bojovnost, emoce, krev - to byla odveta semifinále basketbalistů!

11. duben 2016, 08:26

Kutná Hora - Po sobotní prohře v Mladé Boleslavi přivítali basketbalisté Sokola Kutná Hora svého soupeře na své palubovce. A diváci v neděli viděli velice dramatickou podívanou:

Kutná Hora - Mladá Boleslav 76:63 (13:16, 36:32, 53:49)

Pro diváky velice atraktivní utkání sehráli košíkáři z Kutné Hory proti družstvu z Mladé Boleslavi. Od prvních minut drama a bojovnost domácích, ale s mírným vedením soupeře. Postupně však došlo k vyrovnání skóre a poločas již Sokolové vedli o čtyři body.

Tento vývoj stupňoval emoce a to na obou stranách. Vrcholem nervozity bylo vyloučení druhého domácího pivota Vokála. V tuto chvílí zůstal na hřišti Kocourek a pod koš se přesunul Prušinovský. Přesto třetí čtvrtina skončila nerozhodně a celkově vedl Sokol stále o čtyři body.

Na začátku poslední čtvrtiny se zranil Aufrecht, kterému při souboji pod košem soupeř zlomil nos. Hra byla na několik minut přerušena na úklid krve z palubovky. Nastoupil Levý a pokračovalo se dál ve stejných kolejích. Sokolové udržovali pěti až šestibodový náskok a soupeř se snažil snížit stav za každou cenu. Fauloval a Kutnohorští házeli trestné hody. Celkem sedmnáct pokusů z nich devět úspěšných. Podařilo se odskočit na deset bodů a ten se domácím podařilo udržet až do konce.

Dobrou obranou a velkou bojovností tak domácí hráči získali vítězství a vyrovnali stav semifinále na 1:1. Rozhodující utkání Sokol sehraje v neděli 17. dubna na palubovce Mladé Boleslavi. Bohužel ke zraněnému Gottfriedovi přibyl  Haviar (zraněná noha) a Aufrecht (zlomený nos).

Body K. Hory: Prušinovský 18 (1), Kocourek16, Málek a Růžička 12, Vokál 8,Levý 6, Aufrecht 4, D. Kratochvíl. Body M. Boleslavi: Jenčík 18, Váně 14 (2), Bušek6, Procházka 5 (1), Petříček 5 atd. Trojky: 2/5. TH: 22/10 – 15/4. Fauly: 18/23. Rozhodčí: Křenek, Veselý.