Kolín dnes hraje na palubovce Ústí nad Labem

28. říjen 2015, 08:43

Ústí nad Labem/Kolín - Basketbalový zápas SLUNETA ÚSTÍ N. L. - BC GEOSAN KOLÍN se hraje dnes ve středu 28. října. Podpoření domácí vybojovanou výhrou nad Ostravou nastoupí hráči Geosanu Kolín s touhou po opakovaném úspěchu k dalšímu utkání v Ústí nad Labem. Sluneta má zatím v lize bilanci jedné výhry a tří porážek. Jedinou radost prožila hned v prvním kole po těsném vítězství 71:70 nad USK Praha. V minulém kole Ústí střelecky vyhořelo ve Svitavách, kde padlo 62:74. Sluneta měla v utkání o plných 23 pokusů z pole navíc oproti domácím, jenže s úspěšností střelby zůstala na pouhých 32 procentech, což jí stálo lepší výsledek. Ještě pět minut před koncem stálo skóre 55:52, ale koncovku režíroval domácí Doaks k výhře Turů. "Hlavně v prvním poločase nás provázela střelecká impotence, i když jsme měli vytvořené volné pozice. Soupeř v poslední čtvrtině házel patnáct trestných hodů, což nakonec rozhodlo," uvedl Martin Stavěl, asistent trenéra ústecké Slunety.

V loňské sezoně skončilo Ústí na pěkném šestém místě a při vypadnutí ve čtvrtfinále dokázalo v sérii ukradnout jeden zápas Prostějovu.

Před letošní sezonou posílilo tým tradiční jméno české ligy Stanislav Votroubek, specialista na dálkové střely, jehož kariéra čítá i mistrovské tituly s Nymburkem. V kádru figuruje i flotila zahraničních hráčů: Kendrid Dana, Marko Savič, Marcel Anderson, Austin James Emerson, John Eggleston a Andrew Barham.

Kolínskému Geosanu se v minulém kole podařilo zvrátit špatně rozjetý zápas s Ostravou, i díky dalšímu střeleckému koncertu Bojana Bakiče, který exceloval 29 body a je nejlepším střelcem celé ligy. Kolín měl v utkání celkem pět dvouciferných střelců a zaplněnou halu potěšil druhou výhrou sezony.

Proti Ústí loni Kolín ztratil tři ze čtyř zápasů, což bude chtít jistě letos otočit. V hledáčku je také první úspěch v cizí hale.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : Hráli jsme dvakrát venku, dvakrát jsme prohráli, ale to ještě není tak hrozné. V Ústí chceme samozřejmě uspět, ale stále máme velké problémy, protože nám chybí první rozehrávač. Na něco jsme se celé léto připravovali a teď to nemůžeme uplatňovat. Hunt ještě týden nebude trénovat a pak bude potřebovat další čas, aby se naplno vrátil. Být šest týdnů bez prvního rozehrávače, to je skoro půlka sezony, hrajeme každý třetí den. Máme v tom smůlu už třetí rok po sobě. Ústí má v týmu šest cizinců, z toho pět Američanů. Jdou touhle cestou, která se jim v předchozích sezonách osvědčila. Posledně ve Svitavách mělo Ústí špatnou střelbu, ale to nebyla kvalita toho týmu a my určitě nemůžeme spoléhat na to, že se něco podobného bude opakovat.

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Karel Aušprunk – problémy s kyčlemi. Doba léčby bude trvat asi týden.
Jimmie Hunt – V sobotu 10. října si na začátku utkání s Děčínem natáhl svalový úpon u patní kosti. Doba léčby bude trvat ještě asi týden.