Kolín prohrál na palubovce USK o jediný bod

2. listopad 2017, 09:16

Kolín - V dalším kole Kooperativy NBL podlehli basketbalisté týmu BC Geosan Kolín na palubovce USK Praha 73:72.

Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe kolínským basketbalistům, kteří si rychlou hrou vybudovali mírný náskok, který postupně navyšovali. V závěru druhé čtvrtiny se USK dotáhl a začal kolínským hráčům dýchat na záda. Do šaten se tak šlo za mírného vedení Medvědů a to o 6 bodů.

Vstup do 3. čtvrtiny byl v režii hostů, kteří se dostali do dvouciferného vedení. V 5. minutě 3. čtvrtiny byl stav utkání už 41:56. V tuto chvíli se však kolínským jakoby zasekl motor. Několik individuálních chyb sráželo náš tým a také se snižoval rozdíl ve skóre. Ten byl po 3. čtvrtině opět jen šestibodový.

Závěrečné dějství přineslo to nejzajímavější a nejzásadnější z celého utkání. Něco málo přes 30 vteřin do konce poslal kolínský tým do vedení jednou proměněnou šestkou Machač, stav 68:69. Poté se zdálo, že vzal osud zápasu do svých rukou Sehnal, který nejdřív proměnil svůj nájezd a hned vzápětí uloupil míč a jednoduchým košem poslal USK do vedení 72:69. Jenže Kolín kontroval a otevřenou střelu za 3 body proměnil Vocetka. Stav 72:72, do konce utkání zbývalo 8 sekund a i tak málo času stačilo rozehrávači USK Petersonovi k tomu, aby se dostal s míčem na druhou polovinu hřiště a vymodlit si faul v poslední sekundě utkání. Nabídnuté šance dvou trestných hodů využil na 50 procent. První proměnil, druhý nikoliv. Ovšem to již nic nemohlo změnit na faktu, že Medvědi odjeli nakonec z pražské Folimanky s prázdnou.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):Jediným ukazatelem, kde jsme byli horší, byl útočný doskok. Soupeř měl 9 a my 5. Jinak jsme ve všech ukazatelích byli lepší. Kluci bojovali. Byli jsme velmi dobře připraveni na USK, bohužel je to naše sedmé utkání venku, což je na psychiku strašně složité. Dnes jsme prohráli individuálními chybami. Těžko se to hodnotí, protože jsme byli téměř celé utkání lepší než domácí. Konec je ale opačný. Je to prostě sport a my se musíme připravit na další utkání. Pojedeme do Děčína vyhrát.“

Chris Chougaz (trenér USK Praha):Pro nás to byla velmi důležitá výhra. Rozhodlo naše srdce, kdy jsme prohrávali o 15 bodů ve druhém poločase, ale vrátili jsme se zpět a nakonec to zvrátili. To, co jsme nepředvedli na začátku, předvedli jsme právě v tuto chvíli. Byla tam energie, odhodlání a bylo to znát na hře. Máme problém se zraněním, chybí nám někteří hráči, a proto hrajeme s menší rotací a o to je ta výhra cennější. Kolín má skvělý tým a je dobře veden. Jsem si jist, že pokud budeme hrát jako dnes ve druhém poločase, nečeká nás nic špatného v budoucnu. Kolín má nevýhodu, že hraje pouze venku. Pro mě je zatím nejlepším týmem, se kterým jsme hráli. Ještě do tabulky hodně promluví.“

Body USK: Sehnal Ondřej 19, Mareš Michal 15, Peterson Quentin 13, Křivánek Jan 11, Madsen Alexander 10, Raines Cadarian 5, Petružela Filip 0, Štěrba Jan 0, Žikla David 0

Body Kolín: Číž Adam 16, Šafarčík Petr 15, Vocetka Michal 13, Machač David 10, Skinner Lee Edward 6, Bakić Bojan 4, Pajović Miloš 4, Dokoupil Petr 2, Horák Ladislav 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Rovenský Lukáš 0

STŘELBA 3B. 32/12:23/10 STŘELBA 2B. 29/13:34/16 TH 15/11:13/10 doskoky 36:34 CHYBY 15:18 ROZHODČÍ Baloun Jan, Nejezchleb Petr, Baudyš Petr KOMISAŘ Hlaváček Pavel