Kolín zítra na palubovce přivítá pražskou USK

13. leden 2017, 14:19

Kolín - Základní část basketbalové Kooperativa NBL finišuje a Kolín už má prakticky jisté místo v elitní šestce, která bude v následující nadstavbové části bojovat mezi sebou o lepší pozice v play-off. Medvědům zatím v tabulce patří čtvrtá figura, kterou si upevnili v pondělním dramatickém souboji na palubovce Lvů z Jindřichova Hradce. Kolín v přímém přenosu České televize lépe zvládl koncovku a vyhrál 84:82. V devatenáctém kole přivítá kolínský Geosan v hale Spojů tým USK Praha, aktuálně šestý celek tabulky. Začátek zápasu je v 17.45 hodin.

Sovy v minulém kole vysoko porazily chřadnoucí Prostějov 96:69. Nutno však poznamenat, že USK ke snadnému úspěchu velmi pomohly okolnosti. Ekonomicky strádající Prostějov totiž pokračuje ve výprodeji a po Janu Tomancovi a Lukáši Palyzovi uvolnil ke konkurenci další opory. Pavel Slezák a Roman Marko přestoupili před utkáním na USK do Svitav, Prostějov místo nich přivedl mladé Američany, ale v nové sestavě nebyl schopen příliš vzdorovat. Medvědi si musejí dát pozor na Jaromíra Bohačíka, který proti Prostějovu v dresu USK zazářil 32 body.

I Kolín měl v Jindřichově Hradci svého snajpera. U Vajgaru na sebe vzal odpovědnost Michal Vocetka, pálící skutečně ze všech pozic. Úžasná v jeho podání byla především druhá čtvrtina, v níž se dalo skóre zajímavě přepočítat do téhle statistiky: Jindřichův Hradec versus Michal Vocetka 16:17. Ano, sám devětadvacetiletý borec nastřílel v této periodě více bodů, než všichni Lvi dohromady. Kolín těsně vyhrál v každé z úvodních tří čtvrtin, necelých pět minut před koncem držel devítibodový náskok, ale nakonec málem ještě padl. Domácí se bojovně dostali až ke skóre 82:81, jenže své poslední dva útoky už neproměnili. A tak se Medvědi díky krásné akci Hunta se Skinnerem a závěrečném trestném hodu Číže mohli radostně objímat, a to již počtvrté v řadě.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : "Stále nás trápí zdravotní problémy, i těsně před minulým zápasem v Jindřichově Hradci mi dva hráči nahlásili, že jim není dobře. Tým zaslouží pochvalu, jak se se situací rve. Nyní nás čeká utkání proti USK, proti soupeři, s nímž jsou to vždy vyrovnané bitvy. USK bojuje stejně jako my o šestku, ale doma chceme zvítězit a já věřím, že to za přispění fanoušků dokážeme."

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Štefan Ličartovský – Výron kotníku. Délka absence asi 1 až 2 měsíce.
Bojan Bakić – Svalové zranění. O jeho startu se rozhodne v den utkání.
Chris Dixon – Problémy se zády. O jeho startu se rozhodne v den utkání.

DIVÁCKÁ SOUTĚŽ O PIZZY A TABLET
Na domácích zápasech Kooperativa NBL bude opět probíhat divácká soutěž: Pořadatelé vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o tablet, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.

LEGO SOUTĚŽ PRO DĚTI
Pro děti máme připravenou tradiční LEGO SOUTĚŽ: O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.