Kolínští basketbalisté dnes hostí Děčín

18. duben 2017, 11:09

Kolín - Medvědům z Kolína se nepodařilo uspět ani v jednom ze soubojů na děčínské palubovce, takže se čtvrtfinálovou sérii basketbalové Kooperativa NBL budou muset pokusit zdramatizovat doma. V kolínské hale Spojů se třetí a čtvrtý zápas čtvrtfinále hrají v úterý 19. dubna a ve středu 19. dubna, pokaždé od 17.45 hodin. První dva duely vyhrál Děčín 74:60 a 80:71, takže v sérii hrané na čtyři vítězství vede 2:0 na zápasy. Je jasné, že Kolín musí doma minimálně jednou vyhrát, aby hru vrátil zpět na sever Čech.

Druhé utkání na palubovce Válečníků už bylo mnohem dramatičtější než to první, i když konečné výsledky nejsou příliš rozdílné. Medvědi však tentokrát opravdu nebyli daleko od zisku kořisti. V prvním i druhém poločase měli momenty, v nichž duel ovládali. Potvrdila se předzvěst kouče Predraga Benačka, který věřil ve vzestup formy Bojana Bakiče, který v prvním poločase tlačil hosty k náskoku. Ten byl nejvíce sedmibodový a mohl být i vyšší, kdyby rozhodčí v jednu chvíli po rychlém trháku uznali jasný technický koš Geosanu, který měl platit i podle experta moderujícího přímý televizní přenos. Děčín však v závěru půle otočil desetibodovou šňůrou z 26:33 na 36:33.

A podobné to bylo i po přestávce. Kolín si dokázal vzít vedení, osmibodový náskok vypadal nadějně, jenže Válečníci znovu našli delší úsek, v němž skórovali pouze oni. V koncovce už Kolín šestibodové manko vymazat nedokázal, ani přes další příděl Bakiče, který zapsal stoprocentní trestné hody (11/11) a celkem byl autorem 22 bodů. Se šestnácti mu sekundoval Skinner, na straně domácích vládli střelecké statistice Pavel Houška, Vyoral a Bažant.

Děčín je finalistou ligy z posledních dvou sezon, v nichž vždy podlehl v závěrečné sérii až mistrovskému Nymburku a získal stříbro. Letos se mu v nadstavbové skupině A1 příliš nedařilo, doma podlehl čtyřem z pěti soupeřů, včetně Kolína. Přesto bylo jasné, že v play-off bude proti Medvědům favoritem.

Kádr Válečníků tvoří výhradně domácí basketbalisté, jejichž jména jsou často známa i z působení v národním týmu, u něhož působil také trenér Pavel Budínský. Pavel Houška, Lukáš Palyza, Tomáš Pomikálek i Tomáš Vyoral mají nymburskou minulost, velkým děčínským patriotem je pak Jakub Houška.

V Kolíně se čeká zaplněná hala, atmosféru umocní i hostující fanoušci, kteří dorazí speciálně vypraveným autobusem.

Trenér Predrag Benáček: V Děčíně jsme chtěli vyhrát alespoň jeden zápas, ale nepodařilo se nám to, takže jsme pod tlakem. Budeme hrát doma a nezbývá nám nic jiného, než zvítězit. Potřebujeme lepší formu našich amerických rozehrávačů Hunta s Dixonem. Zatímco v prvním děčínském utkání nebyla naše koncentrace v pořádku, v tom druhém už jsme bojovnost zvýšili, na což musíme navázat. Jedině tak máme naději Děčín porazit a my věříme, že se nám to s pomocí našich skvělých fanoušků podaří.

DIVÁCKÁ SOUTĚŽ O PIZZY A TABLET
Na domácích zápasech Kooperativa NBL bude opět probíhat divácká soutěž: Pořadatelé vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o tablet, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.

LEGO SOUTĚŽ PRO DĚTI
Pro děti máme připravenou tradiční LEGO SOUTĚŽ: O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.