Na hřištích soupeřů Sokol Kutná Hora nedokázal vyhrát

15. leden 2018, 07:46

Mladá Boleslav/Liberec - Basketbalisté Sokola Kutná Hora o víkendu nastoupili k dalším dvěma zápasům 2. ligy na hřištích soupeřů - TJ AŠ Mladá Boleslav a LYNX Liberec.

K sobotnímu utkání na hřišti TJ AŠ Mladá Boleslav odjelo (vlivem nemocí a zaneprázdnění) družstvo Sokola Kutná Hora pouze v šesti hráčích, přičemž Aufrecht byl těsně po nemoci. Takže většinu utkání odehrálo pouze pět hráčů a to je na soupeře z Mladé Boleslavi příliš málo. Přesto konečný výsledek je mnohem horší, než se ve skutečnosti duel odehrával.

Naopak do Liberce zajíždělo družstvo z Kutné Hory posílené o Němečka, Prušinovského, Haviara a prvně v sezóně Vokála. Velice vyrovnaný zápas skončil šťastným vítězstvím domácích. Až do čtvrté čtvrtiny domácí mírně vedli. Do poslední kvarty však vstupovali hráči Kutné Hory pouze s jednobodovým mankem. Šňůrou šesti bodů se Sokol ujal vedení 64:58. Domácím se podařilo vyrovnat v osmé minutě a o minutu později se ujali vedení, které uhájili do konce duelu. Bohužel závěr utkání ovlivnili (asi neúmyslně) ve prospěch domácích rozhodčí. Několik minimálně kontraverzních (nebo nepřesných) rozhodnutí posadilo do sedla domácí, kteří toho využili.

TJ AŠ Mladá Boleslav - Sokol Kutná Hora 75:36 (19:13, 41:23, 64:24)
Body M. Boleslavi: Valc 35 (7), Kejmar 12 (1), Dvořák 10. Body K. Hory: Kocourek 17 (1), Matějka 7, Málek 6,  D. Kratochvíl 4, Hlavička 2. Trojky 10 - 1, TH 8/3 - 9/3,  Fauly 9 - 10.

LYNX Liberec - Sokol Kutná Hora 77:74 (25:18, 41:38, 58:57)
Body Liberce: Hojdar 24 (2), Stibor 14 (1), Lakomý 10 (2), Hanus 9 (1). Body K. Hory: Němeček 23 (3), Kocourek 14, Málek 13, Prušinovský 8, Vokál 8, Haviar 6 (2), Hlavička 2. Trojky 9 - 5, TH 22/8 - 21/15, Fauly 21 - 17.