Situace kutnohorských basketbalistů v tabulce II. ligy začíná být těžká

21. listopad 2019, 06:09

Kutná Hora - Basketbalový tým Sokola Kutná Hora sehrál o víkendu dvě domácí utkání proti soupeřům z Pardubic a Chrudimi. Z obou zápasů bohužel odešel poražen a situace pro Sokol začíná být vážná.

Sokol Kutná Hora - Sokol BK Chrudim 70:100 (24:31, 36:61, 51:78)
V sobotu do Kutné Hory zavítala Chrudim, která poprvé v sezoně odehrála zápas v plné sestavě. Domácím naopak chyběl Vokál a zejména v obraně to bylo hodně znát. Soupeř výborně střílel za tři body, když v utkání zaznamenal celkem 19 trojek! Domácí se sice snažili, ale zejména na obraném doskoku a následně v útoku chyběl druhý pivot. Hosty táhl za vítězstvím exligový Teplý, který zaznamenal 9 trojek.
Body KH: Veselý 24 (6), Bašta 15 (1), Kocourek 8, Němeček, Koláčný a Růžička po 6, Prušinovský 5. Body Chrudim: Teplý 27 (9), Votava 17 (1), Soudek 16 (4), Filip 10 (2), Večeřa 8. TH: 11/7 – 9/7. Fauly: 13-16. Trojky: 7-19.

Sokol Kutná Hora – Tesla Pardubice 86:100 (20:26, 45:47, 67:73)
V neděli se Sokolové střetli s Pardubicemi. Domácí doplněni v sestavě o Hlavičku sehráli mnohem vyrovnanější duel než v sobotu. Opět v utkání dominoval útok nad obranou. Domácím dělal pod košem starosti hlavně 207cm vysoký Majerík, který zaznamenal 21 bodů. Po vyrovnaném poločase Sokolové bojovali o každý míč, ale místy hloupé ztráty sráželi jejich jinak dobrý výkon. V poslední čtvrtině ale zlomil odpor domácích hostující Čejka, který vstřelil jen v poslední části 5 trojek. Na to už domácí odpověď nenašli a utkání prohráli.
Body KH: Veselý 22 (2), Němeček 21 (1), Kocourek 19 (1), Hlavička 8, Málek 6, Koláčný a Bašta po 4, Růžička 2. Body Pardubice: Čejka 28 (7), Srník 25 (1), Majerík 21, Nalevanko 12 (2), Březina 7. TH: 13/10 – 20/16. Fauly: 14 – 20. Trojky: 4 - 10.

Sokol musí do budoucna vyřešit situaci na pozici pivota. Na tento post mají v tuto chvíli jen Kocourka a to je na tuto soutěž žalostně málo.