Zápas v Prostějově byl pro Kolín pohřbem

16. duben 2016, 09:29

Prostějov/Kolín - Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN 108:62

Dvakrát to byla bitva na ostří nože. O vítězi se rozhodovalo až v posledních vteřinách. Třetí čtvrtfinálový duel se stal pro basketbalisty doslova pohřbem. Ti prohráli v Prostějově 62:108.

Prostějov byl dnes lepší než my, o čemž svědčí celkové skóre. Nedokázali jsme zastavit trojkovou smršť hráčů z perimetru Slezáka, Palyzu a Marka,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Oba týmy nastoupily do utkání bez svých opor. Na straně Prostějova chyběl Kouřil a také Tomanec, Kolín postrádal Horáka. A ten určitě pod košem chyběl.

Kolín se dostal rychle do vedení 4:0, to bylo ale naposledy, kdy byl vepředu. Otěže postupně začal přebírat Prostějov. Zejména díky Slezákovi, který si za prvních deset minut připsal osm bodů. Domácí brzy vedli o deset bodů. První čtvrtina skončila rozdílem dvanácti bodů.

Pro hráče Kolína nebyl mnohdy problém takové manko smazat, tentokrát ale nenašli na Prostějov účinnou zbraň. Postupně začali ztrácet. A to výrazně. V poločase to bylo hrozivých 66:33.

Kolínu nepomohla ani přestávka. Dokonce tři minuty po změně stran nedal koš. Zato domácí byli při chuti. Vedení neustále navyšovali. Po půl hodině hry vedli 83:48.

Čtvrtá čtvrtina se dohrávala z povinnosti. Kolín sotva přelezl šedesátibodovou hranici, naopak Prostějov střelecky řádil. Nakonec dosáhl na hranici 108 bodů.

Utkání se nám povedlo. Výborně jsme začali a hlavně v obraně jsme byli koncentrovaní a rychlí. Koncentraci jsme udrželi až do konce a současně jsme mohli pošetřit síly. Na to, že jsme hráli bez Kouřila a Tomance, tak jsme to zvládli velmi dobře. Dobře jsme stříleli a posílali si balon,“ potěšilo trenéra Prostějova Zbyňka Cholevu.

Bylo rozhodnuto už ve druhé čtvrtině. V druhém poločase už jsme šetřili síly. Prostějovu gratuluji ke skvělému výkonu,“ dodal Benáček.

Basketbalisté Kolína prohrávají v sérii 1:2, další duel ale hrají v úterý 19. dubna před vlastními fanoušky. A ti dokážou udělat peklo. Pomůžou hráčům k vyrovnání série?