Áčku kutnohorské Olympie nestačily ani dvě vstřelené branky v jednom oslabení!

9. říjen 2012, 08:33
(aktualizováno: 9. říjen 2012, 08:33)

Praha - Florbalová 2. liga mužů v sobotu pokračovala dalším kolem. Kutná Hora odcestovala do Prahy, resp. na Chodov, kde se střetla s domácím béčkem TJ JM Chodov.

TJ JM Chodov B – SKP Olympia Kutná Hora A 7:6 (1:3, 2:1, 4:2)
Branky KH: 11., 40. a 42. Jan Štípek (Jan Dus, Pavel Matoušek, Martin Reinert), 13. Jan Dus (Jan Štípek), 18. vlastní branka soupeře, 51. Petr Jurka (Martin Kunášek)
Vyloučení: 2:4, využití: 2:1, oslabení: 0:2

První třetina patřila Olympii, kterou ovládli poměrem 3:1 i přispěním svého soupeře, který vsítil vlastní branku. Na začátku prostřední periody domácí béčko Chodova dokázalo srovnat. A mohlo jít do konce do vedení, ale početní výhodu nevyužil a tvrdý zákrok Aleše Kuchaře nepotrestal. Naopak několikrát soupeřovu branku ohrozila Kutná Hora, nejaktivnějším hráčem byl kapitán Jan Štípek. Ve druhé třetině se hra přiostřila. Pět minut před druhou sirénou mohl vrátit vedení na kutnohorskou stranu kapitán Štípek, ale netrefil odkrytou branku. Z dalšího kutnohorského útoku se dokonce rozezněla i branková konstrukce. V úplném konci druhé třetiny dostal Chodov výhody přesilové hry. Ovšem z toho těžila Kutná Hora, jejíchž oslabení patří k nejlepším. Nejprve v oslabení vyslal Matoušek do brejku Štípka, který vrátil vedení na stranu Olympie. Poté v pokračující početní nevýhodě na začátku závěrečné části po asistenci Duse opět skóroval Štípek, který završil hattrick. Ve 48. minutě přišlo ze strany snížení a vzápětí Kutná Hora pasivnější hrou nabídla soupeři i vyrovnání, ale soupeř nedokázal míček dostat za záda brankáře Matouška. Následná střela ovšem už skončila v růžku kutnohorské branky. Z vyrovnávací branky se domácí radovali pouze 6 vteřin! To se střelou pod břevno chodovské branky trefil Petr Jurka a Kutná Hora opět vedla o jednu branku. Pak ale přišel rozhodující okamžik celého zápasu. Jan Dus zasáhl florbalkou soupeře do oblasti hlavy a automaticky si vysloužil pětiminutový trest. Domácí Chodov během této dlouhé přesilové hry nezaváhal a otočil výsledek dvěma góly ve svůj prospěch. Na to Olympie už odpověď nenašla a prohrála tak o jedinou branku 7:6.