Bonusový bod pro Kutnou Horu v prodloužení vystřelil Michal Kareš

6. listopad 2014, 14:29
(aktualizováno: 6. listopad 2014, 14:30)

Zruč nad Sázavou - Florbalisté Mužů A FBC Kutná Hora měli na programu 7. kolo v Divizi. V sérii domácích utkání přivítali na palubovce ve Zruči nad Sázavou B tým extraligového nováčka TJ Sokol Královské Vinohrady.

Soupiska Kutné Hory: Bochníček Bohuslav (Dlouhý Jaroslav) – Schwarz Jiří, Chalupa Josef, Jedlička Jakub, Rejna Václav „C“, Jurka Petr, Kareš Jan, Bochníček Štěpán, Kunášek Martin, Dus Jan, Listík Petr, Reithar Marek, Kareš Michal, Pešl Tomáš, Mašín Jan, Vaňáč Radek, Kunášek Daniel, Štifter Ondřej – trenér Heger David, vedoucí družstva Bochníček Bohuslav st.

FBC Kutná Hora x TJ Sokol Královské Vinohrady B 6:5 po prodloužení (0:0, 2:3, 3:2)
Branky KH: 34. Jan Kareš (Radek Vaňáč), 39. Štěpán Bochníček (Martin Kunášek), 48. Radek Vaňáč (Václav Rejna), 52. Štěpán Bochníček, 59. Marek Reithar (Jan Kareš), 65. Michal Kareš (Jan Kareš)
Vyloučení: 4:4, využití: 1:2, střely na branku: 32:36

Bezbranková první třetina nenabídla moc vyložených brankových příležitostí. Utkání od úvodu nabralo svižné tempo. Střelecky aktivnějšími byli hosté, kteří se po celý zápas častěji tlačili do zakončení. Gólové momenty přinesla až druhá perioda. Do vedení šli hosté, kteří v polovině zápasu svůj náskok navýšili. Kutná Hora však odpověděla záhy. Důrazný Jan Kareš nadvakrát z velkého brankoviště překonal brankáře hostí. Vyrovnávací branku si domácí schovali na předposlední minutu před druhou sirénou, kdy se krásnou brankou prosadil Štěpán Bochníček. Ještě však v závěru druhé části hosté opět odskočili do jednobrankového vedení, když dokázali využít výhodu jednoho muže navíc.

Třetí třetina nabídla zajímavou podívanou. Poté, co Kutná Hora ubránila další oslabení, skórovala. Nová akvizice Radek Vaňáč využil dobrého clonění domácího hráče a přes všechny hráče poslal míček za záda brankáře hostů. Reakce Vinohrad na sebe nenechala dlouho čekat a opět se dostali o krok dopředu v cestě za třemi body. V 52. minutě předvedli domácí pěknou kombinaci a ukázali jak nejefektivněji přejít do útoku. Rozběhnutý Štěpán Bochníček tvrdě vypálil, brankář jenom vyrazil před sebe, kde si sám střelec míček doběhl a umístil jej do klece. Vinohrady uměly dokonale potrestat každé vyloučení, a to i v 54. minutě. Necelé dvě minuty však poslal zápas do prodloužení Marek Reithar, jenž se trefil střelou z první pod horní tyčku branky soupeře. Ale zápas mohl být už rozhodnutý ještě před sirénou ukončující třetí dějství, přesně 1 vteřinu. Obránce Marek Reithar odehrál míček vysokou holí u mantinelu, z čehož rozhodčí usoudili gólovou situaci a odpískali trestné střílení. To hosté neproměnili.

Na Kutnou Horu tak čekalo premiérové prodloužení. V úvodu nastaveného času hrála Kutná Hora oslabení, v něm se mohl zaskvět kapitán Václav Rejna. Nejprve vystihl kombinaci soupeře, poté uspěl v souboji 1 na 1 a šel do zakončení. Při střele do břevna byl však faulován a i domácí si vyzkoušeli trestné střílení. K němu se postavil Jan Dus, ale napodobil exekutora na straně soupeře a neproměnil. Nabídnutou početní výhodu domácí nezužitkovali ve vítěznou branku a všechno schylovalo k nájezdům. To by ale nesmělo být pohotovosti a rychlé reakce Jana Kareše, který vteřinu před závěrečnou sirénou popadl odražený míček za mantinelem a rychle rozehrál. Přihrávku směřoval před branku, kde stál Michal Kareš a ten se střelou do odkryté klece nemýlil. Kutná Hora tak využila rozhozené obrany soupeře a získala bonusový bod. O této brance se poté ještě dlouho diskutovalo a chvilku trvalo než rozhodčí ukázali do středové kruhu a branku uznali.