Cíl splněn - starší žáci Kutné Hory postoupili

8. březen 2017, 06:09

Kutná Hora - Starší žáci florbalového klubu FBC Kutná Hora odcestovali na další soutěžní turnaj s jediným cílem, postoupit. Precizní defenzíva, chuť hrát a přesná muška zdobila jejich další představení.

FBC Kutná Hora x ACEMA Sparta Praha C 3:2 (1:2)
Branky K. Hory: Danda (Rajchman), Smitka (Měšťánek), Vavřina
Techniky vyspělá Sparta vedla po první polovině o jednu branku. Ve druhé polovině už skóre měnila pouze Kutná Hora. Po pár minutách jednogólový náskok soupeře smazala a čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou, parádní střelou Vavřiny do šibenice, odskočila do vedení, které si už pohlídala.

TJ Sokol Královské Vinohrady x FBC Kutná Hora 2:6 (1:3)
Branky K. Hory: 3 Svoboda (Smitka), 2 Pavlas (Holub), Smitka (Vnuk)
Druhý zápas byl plně v režii kutnohorského celku, který až na dvě zaváhání hrál dobře dozadu do obrany a nepouštěl Vinohrady téměř do žádné šance. Naopak v útoku se projevila chuť střílet a dávat góly. Po první polovině vedla Kutná Hora 3:1. Na začátku druhé poloviny se už Kutnohoráci nejspíš viděli ve finále a soupeř zaváhání potrestal. Ale Kutná Hora opět přeřadila na vyšší stupeň a dalšími třemi góly si zajistila postup do finále.

Finále: SK Alien Nation Černošice x FBC Kutná Hora 4:10 (1:2, 1:4, 2:4)
Branky K. Hory: 7 Pavlas (Rajchman, Holub), Svoboda (Vnuk), Smitka, Holub (Pavlas)
Do finálového zápasu nastoupila Kutná Hora s jediným cílem, a to vyhrát a tím pádem postoupit do vyššího koše. Hned ve druhé minutě první třetiny šli Černošice do vedení, ale to bylo na delší dobu z jejich strany vše. Do první přestávky otočila Kutná Hora vývoj utkání ve svůj prospěch, v zápase přebrala iniciativu a začala diktovat tempo hry. Druhou třetinu vyhráli Kutnohoráci v poměru 4:1 a odskočili tak do slibného náskoku 6:2, který jim dodal klid na florbalky. Zbytek zápasu si Kutná Hora užila a svůj náskok ještě navýšila. Díky vysokému vítězství tak Kutnohorští splnili předem daný cíl a postoupili do vyššího výkonnostního koše. Marek Pavlas si ze zápasu udělal svou vlastní střeleckou show, když se mu podařilo sedmkrát skórovat!

Kutnohorští slavili úspěch hlavně díky týmovému pojetí hry!

Sestava: Pokorný - Pavlas, Svoboda, Němec, Vavřina, Danda, Smitka, Vnuk, Měšťánek, Fandl, Rajchman a Holub.

Na závěr pár slov jednoho z trenérů (Martin Zelený): "Musím pochválit všechny kluky. Náš brankář chytal po téměř dvouměsíční pauze a vedl si nadmíru dobře. Pevně věřím, že toto vítězství kluky nakoplo, dodalo jim sebevědomí do dalších zápasů."