Dorostenky FBC Kutná Hora odehrály své první zápasy v první lize!

24. září 2019, 07:16

Plzeň - K prvním zápasům nové sezóny dorostenky FBC Kutná Hora do Plzně cestovali vlakem. Hned na úvod je nečekalo nic lehkého, protože se proti nim se postavily celky z Prahy, a to Ivanti Tigers a Tatran.

V prvním zápase proti Ivanti Tigers jsme dokázali držet krok dvě třetiny, po kterých pražský celek vedl 3:1. Do té doby jsme nevyužili několik brankových příležitostí, včetně trestného střílení. Na začátku třetí části nám soupeř daroval přesilovku, ale ta nám hrubě nevyšla. Soupeř nás za naší laxnost a tak trochu i nezkušenost potrestal dvěma góly a bylo po zápase.

V dalším zápase proti Tatranu Střešovice jsme do utkání vstoupili s pozměněnou taktikou, která nám fungovala jenom do začátku druhého dějství, kdy se nám podařilo srovnat stav na 1:1. Poté dokázaly soupeřky odskočit na rozdíl tří branek. Třetí třetinu jsme prohráli 2:5, udělali jsme několik individuálních hrubých chyb, které soupeřky bez milosti potrestaly.

Nutno zmínit, že jsme se ocitli ve vyšší společnosti týmů, než se kterými jsme měřili síly v loňské sezóně. Přesvědčili jsme se, že se dá hrát s každým, jenom se musíme co nejrychleji aklimatizovat na rychlejší a kombinační florbal. Dále se musíme vyvarovat zbytečných individuálních chyb a v rozhodujících momentech nepanikařit.

Z těchto dvou zápasů si odvážíme jenom to pozitivní, to negativní jsme nechali v Plzni.

Ivanti Tigers Jižní Město x FBC Kutná Hora 6:1 (Trpišovská)
FBC Kutná Hora x Tatran Střešovice 3:9 (2 Trpišovská, Beranová)

Sestava Kutné Hory: Matoušková Natálie - Voldřichová Kateřina, Blahníková Barbora, Jelínková Simona, Němcová Dominika, Procházková Nela, Forštová Barbora, Kršňáková Lucie, Hrišková Natálie, Trpišovská Natálie, Helclová Štěpánka, Beranová Natálie, Šubrtová Nikola.

Autor: Martin Němec