Dorostenky Olympie vybojovaly šest bodů přesto, že se jim tolik nedařilo

23. leden 2013, 08:03
(aktualizováno: 23. leden 2013, 08:03)

Kutná Hora - Kutnohorské dorostenky v neděli 20. ledna odehrály další dva ligové zápasy. Tyto zápasy byly opravdu ubojované, protože to nebyl jeden z těch dnů, kdy Vám vychází úplně vše, na co sáhnete, ale naopak, když to opravdu chcete, tak pro to musíte udělat vše a to tentokrát na holkách bylo vidět – odhodlání pro vítězství, i když se tolik nedařilo.

K. Hra: Hradilová Monika, Knížová Tereza, Knížová Nikola, Francová Michaela, Kunášková Kristýna, Pavlíková Michala, Zelená Kristýna, Ašenbrennerová Sabina, Nováková Tereza, Dvořáková Barbora, Dvořáková Kristýna, Nešporová Kristina, Škaldová Karolína, Zorničková Pavla.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Plzeň 5:2
Góly a asistence K. Hory: Zelená Kristýna, Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Ašenbrennerová Sabina (Škaldová Karolína), Ašenbrennerová Sabina, Ašenbrennerová Sabina (Kunášková Kristýna)

K prvnímu zápasu dorostenky nastoupily proti FBC Plzeň a bylo na nich vidět veliké zápasové manko, co v této soutěži bylo a také částečně nervozita.

Kutnohorskou branku hájila Tereza Knížová, která si vedla famózně až skoro někdy nadpřirozeně. Jelikož v první třetině se nedá říct, že by měla kolem sebe obranu. Obrana asi chtěla nechat naší „barbie“ vyniknout, hráčky soupeře na ní šly několikrát samy. Ve 4. minutě utekla naší obraně hráčka Plzně a Míše Pavlíkové nezbylo nic jiného než jí zezadu faulovat, takže z toho byl samostatný nájezd. Naše gólmanka nedala hráčce Plzně šanci, počkala si na její kličku a uhájila prozatím nulu pro svůj tým. Následnou přesilovou hru jsme ubránily bez větších komplikací. V první třetině byla také ještě vyloučena Karolína Škaldová za špatné střídání Kutnohorského družstva a tuto přesilovku hostující tým dokázal proměnit ve vedoucí branku. První třetina se tedy dohrála za stavu 0:1 ve prospěch Plzně. Ve druhé třetině se pomalu začaly hráčky Kutné Hory probouzet z „Jiříkova vidění“, jak se říká a vstřelily dvě branky – první vstřelila hned v úvodu třetiny Kristýna Zelená, čímž vyrovnala na 1:1. Tímto gólem dala trochu klidu na Kutnohorské florbalky a na holkách začínalo být vidět, že takhle nechtějí zápas dohrát, ale že chtějí bojovat za úspěšný výsledek. To potvrdila ve 4. minutě známá souhra dvojčat Dvořákových, kdy Kristýna přihrávala Báře a ta nedala gólmance soupeře sebemenší šanci a stav byl 2:1. Do poslední třetiny šly Kutnohorské holky s tím, že chtějí vyhrát a vybojovat 3 body. Třetí třetina byla už o úplně jiné hře, holky byly schopné si už přihrát, vracely se bránit, obrana se vzpamatovala a hrála dobře, rozdávala přihrávky útočnicím, které čím dál víc zasypávaly gólmanku střelami. A proto také hned na začátku třetí třetiny se prosadila Sabina Ašenbrennerová, která po přihrávce od Karolíny Škaldové zavěsila svou střelu pod horní tyčku – 3:1. Chvíli na to jsme bohužel obdržely branku. Po krásné střele do horního rohu jsme se všichni smutně podívaly jen do brány – 3:2. Vedení však bylo stále na naší straně a věděli jsme, že nesmíme polevit ani se zatáhnout do obrany a vyhazovat míčky, že to by byl náš konec. Tak jsme vložili své síly do útoku a pramenil z toho gól na 4:2, který vstřelila opět Sabina Ašenbrennerová. Dvougólové vedení nás však nesmělo uchlácholit, ale museli jsme bojovat nadále, jelikož Plzeň také nechtěla utkání prohrát a snažila se vyrovnat. Ale přes už dobře hrající obranu to měla těžké, což se také odráží na dalším gólu, kdy po přihrávce od obránkyně Kristýny Kunáškové dovršila svůj hattrick Sabina Ašenbrennerová a upravila tak na konečných 5:2. Plzeň ještě na konci třetí části tlačil, ale našim hráčkám už se povedl tento výsledek uhájit.

TJ Sokol Nové Strašecí – SKP Olympia Kutná Hora    1:3
Góly a asistence K. Hory: Barbora Dvořáková (Kristýna Dvořáková), Sabina Ašenbrennerová (Tereza Nováková), Kristýna Zelená

Do Kutnohorské branky nastoupila do druhého utkání Monika Hradilová, která pokračovala ve stopách Terezy Knížové z prvního zápasu, tedy chytala velice dobře. Obě gólmanky trenérku Rajnyšovou příjemně překvapily.

Do druhého zápasu jsme nastoupily s tím, že jsme věděly, že hrajeme se sousedem v tabulce, také jsme proto tak přistoupily, hrály jsme zodpovědně dozadu. Holky už se vracely a nenechávaly v tom obranu a gólmanku samotnou jako v prvních dvou třetinách předchozího zápasu. Nové Strašecí byl pro nás nepříjemný soupeř, jelikož postupem času už to připomínalo spíš, kdo to ubojuje fyzicky, než kdo umí hrát florbal, ale holky se nenechaly vytočit a hrály nadále svojí hru. Opět jsme dostaly jako první gól po špatné rozehrávce – 1:0. Holky to však nepoložilo a začaly o to víc bojovat, chtěly vyrovnat a ukázat, že umí hrát florbal a ne něco, co o florbale vůbec není. A také ještě v 1. třetině vyrovnalo opět duo Dvořákových. Kristýna opět naservírovala Báře krásnou přihrávku před prázdnou bránu a bylo srovnáno – 1:1. V první třetině už se nic zásadního nestalo. Zato ve druhé třetině se toho událo víc než dost. Nejdříve byla vyloučená Kristýna Zelená za špatné střídání a přitom to byla ona, která byla faulovaná, nikdo z našeho týmu tento tah nepochopil, ale nesměly jsme se nechat vykolejit, neřešit nic jiného, než hru. Vypustily jsme tedy tento nepochopitelný tah a ubránily přesilovku soupeře. Zápas nadále probíhal v našem odhodlání vyhrát. Misku vah na naší stranu přehoupla Sabina Ašenbrennerová, které přihrávala  Tereza Nováková – 1:2. Tímto výsledkem také druhá třetina skončila. Po přestávce se šlo do poslední třetiny, ve které jsme věděly, že nás čeká doslova krutý boj a také to tak bylo. Ale o našem vítězství definitivně rozhodla Kristýna Zelená, která ke konci utkání zaznamenala svoji druhou trefu za den a zvýšila na 1:3 pro Kutnou Horu. Holky už tenhle zápas, který vedly o dvě branky, nechtěly pustit, a proto při soupeřově závěrečném tlaku neřešily nic jiného, než jak vyhazovat míčky až na druhou stranu hřiště a také se jim to dařilo. Ubojovaly vítězství 1:3, ze kterého měly upřímnou radost a prokázaly, že „týmový duch se v tomto nově vytvořeném kolektivu už pevně rýsuje, za což jsem i já velice ráda“, jak podotkla trenérka Rajnyšová závěrem.