Florbalisté Kutné Hory v poháru končí, těsně podlehli Trutnovu 4:5

13. září 2013, 12:17
(aktualizováno: 13. září 2013, 12:18)

Přelouč - Florbalisté Olympie Kutná Hora ve čtvrtek sehráli zápas třetího pohárového kola. V přeloučské sportovní hale přivítali DTJ Trutnov.

Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav (Hála Aleš) – Reithar Marek, Bochníček Štěpán, Reinert Martin, Dušek Jan, Rejna Václav, Kareš Michal, Kareš Jan, Kunášek Martin, Mašín Jan, Dus Jan, Reinert Tomáš, Pešl Tomáš, Listík Petr, Blahník Martin, Vaculík Jan

SKP Olympia Kutná Hora – DTJ Trutnov 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky KH: 13. Dus (Mašín), 36. Kareš J. (Rejna), 47. Kareš J., 59. Reithar (Kareš J.)

Vyloučení: 7/7 + Kunášek (KH) 5 minut + do konce utkání, Kruliš (TR) 5 minut, Matěják (TR) osobní trest, využití: 2/1, oslabení: 0/0, střely na branku: 39/3.

Domácí měli lepší úvod utkání než v předchozím pohárovém duelu. Dobrým pohybem a rychlou, přesnou kombinací se neustále drali do zakončení. Ovšem opět inkasovali jako první, když se hostující forvard ocitl sám před brankářem a nadvakrát překonal domácího brankáře. Kutné Hoře se ale podařilo rychle odpovědět. Jan Dus si na hranici velkého brankovišti počínal s přehledem a míček poslal do branky soupeře. Ke konci prvního dějství se na palubovce začalo více jiskřit a tvrdá hra s ostrými zákroky na hranici pravidel vydržela až do poslední minuty.

Začátek druhé třetiny se povedl hostům, kteří se opět dostali do vedení. Domácí začali kupit chyby v rozehrávce a měli velký problém se dostat z vlastní poloviny hřiště. Další brance hostů předcházel tvrdý atak na Jana Kareše, který kupodivu přihlížejících nebyl potrestán vyloučením. Následně na to se hosté dostali do dvoubrankového vedení. První početní výhodu měli k dispozici domácí, ale bohužel se jim nepodařilo upravit skóre. V polovině druhé části se k přesilové hře propracovali i hosté, ale Kutná Hora potvrdila, jak výborně umí ve čtyřech hrát. A když hosté nevyužili výhodu jednoho hráče na hřišti, přišla na řadu druhá přesilová hra domácích. A Jan Kareš trestal, kterého přesnou křižnou přihrávkou našel bek Václav Rejna. Hosté si mohli na konci druhého dějství vzít zpět dvoubrankové vedení, ale domácí brankář se vyznamenal, když skokem zastavil letící míček do odkryté klece.

I v závěrečné části se pokračovalo ve stejném trendu a hned od úvodu se vylučovalo. Příležitost navýšit skóre měli hosté. Nevyužili přesilovku a následně na to inkasovali. Jan Kareš se nerozpakoval, od mantinelu vypálil a vyrovnal. V další akci se o slovo přihlásil opět Jan Kareš, po jehož střele vznikla před soupeřovou brankou menší roztržka, kterou rozhodčí vyřešili vyloučením na obou stranách. Hra ve čtyřech vyhovovala více domácím, kteří si vytvořili tlak na branku a několikrát vyzkoušeli brankářovu připravenost. A vzápětí přišla na řadu další přesilovka. V početní nevýhodě se ocitli domácí. Bohužel tuto přesilovku hosté už využili a šli potřetí v zápase do vedení. Aby toho nebylo málo, o necelé dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Kutná Hora reagovala oddechovým časem a střádáním plánu na zbytek zápasu. Domácí si vypracovali spoustu šancí. A tři minuty před koncem se potřetí v zápase šlo do čtyř na obou stranách. Kutná Hora využila toto vyloučení ke hře bez brankáře a zahrála si přesilovou situaci 5 na 4. Ta se ještě navýšila o pár vteřin poté, co Jan Dus byl velice tvrdě atakován u mantinelu a hostující hráč dostal pětiminutový trest za hrubost. Situaci o dvou hráčích navíc domácí dokonale využili a snížili, když Jan Kareš zachytil špatnou rozehrávku soupeře a předložil míček Marku Reitharovi, který se střelou z první nemýlil. Po vstřelené brance se pokračovalo ve čtyřech na obou stranách. Do další obrovské šance se dostal Jan Kareš, který mohl vyrovnat, ale proti byl výtečný zákrok hostujícího brankáře. I nadále to domácí zkoušeli bez brankáře, a když se Jan Mašín vrátil z trestné lavice, hned se dostal do dobré šance, když z otočky dorážel odražený míček, ale na připraveného hostujícího brankáře si nepřišel. Ve vyhroceném závěru se do konfliktu pustili domácí Martin Kunášek a hostující Marek Matěják. Domácí borec byl však potrestán červenou kartou a hostující hráč akorát vyšším trestem za nesportovní chování.

Kutná Hora tak po dramatickém utkání plné emocí prohrála na palubovce v Přelouči s Trutnovem o jednu branku 4:5 a pro letošní sezónu se musí s pohárem rozloučit.