Florbalisté Kutné Hory z nedělního utkání nakonec vydřeli alespoň jeden bod

26. listopad 2018, 08:15

Kutná Hora - Po sobotní prohře s týmem Prague Tigers nastoupili florbalisté FBC Kutná Hora k utkání 11. kola už v neděli: Na domácí palubovce sportovní haly Klimeška přivítali FC Bučis Team, druhý celek tabulky:

Kutná Hora - Bučis Team 5:6 (1:1, 1:4, 3:0)

Ve vyrovnané první třetině dokázali Kutnohorští brankou J. Schwarze srovnat vedení soupeře. Ve druhém dějství ale Švelblova rána z dálky zapadla za tyč domácí branky a další dvě branky hosté přidali při přesilovkách 1:4. Novou energii do nohou kutnohorských florbalistů vlila 36. min., kdy Rejna rovněž využil přesilovku a vrátil domácí zpět do zápasu - 2:4. Kutnohorští ožili, výsledkem byla jejich další přesilová hra, jenže ve 38. min. stačila malá nepozornost, za kterou krutě trestal Soukup v oslabení hostů - 2:5.

Ráz poslední třetiny určil už po pár vteřinách J. Schwarz, když zkorigoval stav na 3:5. Aktivita domácích byla odměněná kontatní brankou v 53. min. Kutná Hora pak přestála několik horkých chvilek při vyloučení Zeleného, domácí několika skvělými zákroky podržel gólman Dlouhý a tak se Kutná Hora dvě minuty před koncem mohla odhodlat ke hře bez brankáře. A ta přinesla ovoce, když Rejna osmadvacet vteřin před koncem srovnal na 5:5.

Prodloužení ale trvalo jen deset minut - přesně tolik stačilo J. Vondruškovi, aby zakončil svou individuální akci vítěznou brankou - 5:6.

Trenér Kutné Hory Jan Třískala ocenil opět skvělou atmosféru, kterou v hale připravila stovka diváků. "Fanouškům děkujeme, konečně jsme doma. Je to skvělé na Klimešce hrát," předeslal a pustil se do hodnocení zápasu: "Proti včerejšku jsme podali super výkon. Kluci bojovali, ve druhé třetině jsme pohužel přešli z tvrdosti do surovosti a to nás stálo dva góly v přesilovce soupeře. Z mého pohledu šlo o super zápas, klukům nemám co vytknout."

Branky a asistence: 9. Dus (J. Schwarz), 36. Rejna (J. Schwarz), 41. J. Schwarz (Martínek), 53. Zelený (Rejna), 60. Rejna (Vokřál) - 5. Haspeklo (Filip), 23. Švelbl (Munk), 25. Mudra (Soukup), 34. Soukup (Mudra), 38. Soukup (Sander), 61. J. Vondruška (T. Vondruška). Rozhodčí: Strnad - Husák. Vyloučení: 5/3. Využití: 1/2. V oslabení: 0/1. Diváků: 107. Kutná Hora: Dlouhý - Rejna, Listík, Popek, Dus, Zelený - Spurný, Tvrdík, Martínek, Vokřál, J. Schwarz - Chalupa, Petrásek, Staňo, O. Schwarz. Trenér Jiří Třískala. Bučis team: Galajda - Nykl, Štědrý, Mudra, J. Vondruška, T. Vondruška - Filip, Haspeklo, Soukup, Sandner, Šiška - Munk, Pokorný, Pohořelý, Drastich, Švelbl - Šejvl, Hub, Papež. Trenér Jan Zahálka.