Florbalisté seniorské rezervy Olympie vybojovali vítězství nad prvním celkem

1. březen 2011, 15:39
(aktualizováno: 1. březen 2011, 15:39)

Králův Dvůr - Až v dalekém Králově Dvoře hráli florbalisté Olympie B další dva zápasy. Z A týmu se posílili o Štípka a Reinerta, z juniorů jel Jaroš. I tak bylo do pole jen devět hráčů pro omluvené absence kmenových mužů B. Přesto se jim podařilo nejprve porazit prvního, poté však ztratili všechny body s pátým celkem aktuální tabulky. Udrželi si tak čtvrté místo s devítibodovým mankem na prvního.

Sestava Kutné Hory pro oba zápasy: Jetleb - Janeček, Reinert, Dojčiak - Jelínek, Blahník, Oliva - Jaroš, Štípek, Kruliš.

Kutná Hora B - FBC Start 98 B 8:3 (1:2, 5:1, 2:0)

Vyloučení: 1:1, využití 1:1.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 6. Oliva (Blahník), 14. Jaroš (Kruliš), 16. Štípek, 17. Oliva (Blahník), 20. Jelínek (Blahník), 23. Štípek (Kruliš), 29. Jelínek (Reinert), 34. Blahník (Jelínek).

Ve svižném utkání se střídaly útočné akce na obou stranách, přesto byla nebezpečnější Kutná Hora, která se do zakončení dostávala častěji. Jejich počínání zbrzdilo vyloučení Jaroše za údajnou hru vysokou holí, i když se s protihráčem srazili hlavami. V oslabení ale vypíchl rozehrávku Startu 98 Blahník, potáhl balónek podél mantinelu a předložil jej Olivovi, který jej zasunul za brankáře. Hosté však přesilovku přece jen využili, když brankář Jetleb vystartoval pozdě na poskakující míček ve velkém brankovišti, byl obehrán a inkasoval. Před koncem třetiny se povedenou střelou z dálky dostal soupeř do vedení. To naštěstí nevydrželo dlouho. Když hned v úvodu té další se ocitl Jaroš sám před brankářem hostů po nahrávce Kruliše a mazácky jej přehodil. Dvě minuty nato natáhl ke střele Štípek a vrátil vedení na stranu Olympie. Navíc za další minutu trefil výborně Oliva skákavou přihrávku od Blahníka a bylo to o branky dvě. Hráči Startu 98 si vybrali oddychový čas a dále se snažili o častější střelbu z větších vzdáleností a o případné dorážky, zůstávali však při tom příliš vytažení na půlce Kutnohorských, kterým se tak otevíraly šance na brejky. Jeden takový ukázkově založil Oliva na Blahníka, který našel před prázdnou brankou skórujícího Jelínka. Za další minutu byl vyzván k další brance Jelínek, který postupoval sám na gólmana a byl faulován. Nařízené trestné střílení sice Štípek neproměnil, ale v následné přesilové hře své zaváhání napravil a po nahrávce Kruliše pěkně zavěsil. Těsně před koncem druhé části se ještě podařilo hostům snížit, jednou z jedovatých střel z dálky, a tak třetí třetinu začali náporem. Kutná Hora v tuto chvíli v obraně a při rozehrávce zbytečně zmatkovala a soupeře tak dostala na koně. Tomu se však skórovat nedařilo, až jejich snažení ukončil Jelínek po kombinaci s Reinertem. Zápas se pak dohrával při nižším tempu, při kterém se však ještě povedla jedna gólová kombinace Blahníka s Jelínkem „do prázdné“. Olympia tak vrátila soupeři porážku z jejich prvního vzájemného střetnutí (4:8) a sesadila jej z průběžné první příčky soutěže, kam se po dvou vítězstvích dostalo Céčko Sparty.

Horoměřice - Kutná Hora B 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Vyloučení: 0:1, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 10. Reinert (Blahník), 13. Jaroš (Kruliš), 32. Štípek.

Začátek druhého zápasu Kutné Hory nenasvědčoval, že by měla mít problémy ani s tímto soupeřem. Její hráči se lépe pohybovali, kombinovali a připravili si více šancí, než Horoměřice. Ujali se proto zaslouženě vedení, když Blahník vyzval ke skórování zpětnou přihrávkou beka Reinerta. Už ale za šestnáct vteřin překvapil brankáře Jetleba útočník TBC střelou k tyči a vyrovnal. Navíc za dalších osmnáct vteřin vyslali Horoměřice střelu z dálky, kterou Jetleb neměl šanci vidět, a bek Dojčiak před ní ještě uhnul a bylo zaděláno na problém. Naštěstí hned v úvodu druhé třetiny využili chyby v rozehrávce Kruliš s Jarošem a druhý jmenovaný vyrovnal. Obraz hry se však změnil, soupeř zvýšil tempo a hned ho bylo plné hřiště, Kutnohorským začaly docházet síly a častěji se zapomínali na půlce TBC. Tak během jedné minuty obdrželi dvě branky z nepokrytých brejků. Dvojbrankové manko se ukázalo jako rozhodující. Hráči Olympie se sice snažili o korigování, ale utápěli se v nepřesných rozehrávkách s naivním zakončením. V půlce poslední třetiny si vybral kapitán Blahník oddechový čas, přeskupil útoky a minutu nato snížil Štípek na rozdíl jediné branky. Hráči Horoměřic se zatáhli do těsného obranného bloku, přes který nešlo za dané konstelace přejít. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře se šesti muži v poli. Kutná Hora tak ani podruhé tohoto soupeře neporazila (první vzájemné utkání 6:4 pro TBC).