Juniorky přivezly tři body z Vysočiny!

3. listopad 2009, 19:13

Žďár nad Sázavou - K dalším zápasům odcestovaly juniorky florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora do dalekého Žďáru nad Sázavou. V poslepované sestavě nastoupily juniorky proti soupeřkám z Jihlavy a domácímu týmu.

K. Hora - Jihlava 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

První velmi důležité utkání bylo od začátku vyrovnané. První třetina moc šancí nepřinesla. Hra se převážně odehrávala na půli hřiště. Kutná Hora měla problémy udržet míček na soupeřově polovině, to dokazuje statistika střel za první část, kdy juniorky Olympie nevystřelily ani jednou! Po přestávkové poradě se juniorky dostaly hned do několika střeleckých příležitostí, se kterými měla brankářka jihlavského SK velké problémy. Po jedné nebezpečné střele se míček od zadního mantinelu dostal k florbalce Kláry Loudové, která otevřela skóre zápasu. K šťastnému kutnohorskému gólu přispěla i soupeřova brankářka, která si nepohlídala svoji levou tyčku. Na obou stranách bylo k vidění dvakrát tolik střel než v prvním dějství. Po ztrátě míčku na půli hřiště se k dírkovanému balonku dostala Hanka Cincibusová a svůj brejk zakončila nekompromisní střelou mezi nohy soupeřovi brankářky. Druhou branku společně s hráčkami oslavilo i několik fanoušků, kteří nelitovali, že sobotu trávili na Vysočině. V euforii ze druhé branky na chvíli zapomněly juniorky zodpovědně bránit a Jihlava toho za dvacet sekund využila. Přesně v 10:00 to bylo už jenom o jednu branku. Na hřišti po obdržené brance vládl do konce druhé části pouze soupeř. Ten se dostal do několika vyložených příležitostí, ale skórovat nedokázal. Tým v těžkých chvílích podržela několika výbornými zákroky brankářka Baťhová, a jenom díky ní to bylo stále o jednu branku. Ve třetí části byl k vidění jeden a ten samý scénář. Jihlava se tlačí do útoku, Kutná Hora brání a hrozí z brejků. Dvanáct jihlavských střel v závěrečné třetině nakonec na vyrovnání nestačilo. Juniorky tak získaly tři vydřené body.

Branky K. Hory: 2. Loudová, 10. Cincibusová. Vyloučení: 3/0, bez využití.

Žďár n. S. - K. Hora 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

80 diváků přihlíželo duelu mezi domácími a kutnohorskou Olympií. I tento zápas byl od začátku vyrovnaný. Obě družstva neproměnila několik vyložených šancí. Na kutnohorské straně chybělo štěstí, když několikrát zazněla branková konstrukce. Střely domácího Žďáru pak zneškodnila dobře chytající brankářka Hurtová. Po první bezbrankové třetině přišla na řadu rozhodující druhá část. Po nesmyslném vyloučení brankářky Hurtové bylo rozhodnuto. Přesilovku, která podle pravidel neměla být, rychle využil domácí tým ve vedoucí branku. Poté několikrát nechala kutnohorská obrana před bránou osamocenou hráčku Žďáru a během tří minut bylo rozhodnuto. Čtyři přesné zásahy stačily juniorkám Žďáru ke třem bodům.

Vyloučení: 1/2. Využití: 1/0.

Sestava K. Hory: Lucie Baťhová, Dana Hurtová - Klára Kozlová, Kamila Benešová, Kristýna Viktorová, Tereza Vosáhlová, Nicole Matoušková - Verča Zvolánková, Verča Cichá, Martina Tvrdíková, Petra Zelingerová, Hana Cincibusová, Klára Loudová, Nikola Kuchařová.