Kutnohorské dorostenky srdnatě bojovaly, porazily Bohemians

15. listopad 2013, 09:31
(aktualizováno: 15. listopad 2013, 09:31)

Kutná Hora - Halu Bios v Kutné Hoře pro tento víkend zaplnily florbalové týmy dorostenek. Ke svému prvnímu domácímu turnaji byla připravena i děvčata z SKP Olympia Kutná Hora, a pro tento den měly dva silné soupeře. Nejprve utkání proti FbŠ Bohemians B a v druhém zápase se děvčata prala o body s TJ JM Pedro Perez Chodov.

Sestava Kutné Hory: Hradilová Monika – Francová Michaela, Nováčková Kateřina, Knížová Nikola - Ašenbrennerová Sabina, Nováková Tereza (C), Zelená Kristýna, Vyvialová Kristýna, Draslarová Lucie, Karlová Natálie

SKP Olympia Kutná Hora - FbŠ Bohemians B 8:3 (4:0, 1:1, 3:2)
Branky: Tereza Nováková (Zelená), Sabina Ašenbrennerová (Knížová), Sabina Ašenbrennerová (Zelená), Kristýna Vyvialová (Nováková), Tereza Nováková (Ašenbrennerová), Kristýna Zelená (Nováková), Tereza Nováková (Ašenbrennerová), Sabina Ašenbrennerová (Zelená)
Bez vyloučení.
S tímto zápasem byla spojena otázka v jaké sestavě hráčky FbŠ nastoupí do zápasu, a tím jak těžký zápas bude. Děvčata z SKP Olympia se nezalekla tohoto týmu a vrhla se do zápasu po hlavě. Ze začátku hry byly šance na obou stranách, avšak první, kdo se radoval ze vstřelené branky, byl kutnohorský tým. Kapitánka Tereza Nováková vsítila míček za záda brankařky po přihrávce od Kristýny Zelené. Kutná Hora si po tomto gólu kontrolovala hru a za krátkou dobu přidělala další vrásky na tváři soupeřkám Sabina Ašenbrennerová, která si poradila s přihrávkou od našeho „beka“ Nikoly Knížové. Postupem času se ukazovalo, že hráčky „Bohemky“ nepřijely nejlíp naladěné na jediný zápas tohoto dne, svůj druhý gól v této třetině usadila do branky Sabina Ašenbrennerová, které nahrála Kristýna Zelená. Poslední gól v této třetině vstřelila Kristýna Vyvialová, která stála tam, kde měla a míček protlačila do branky. První třetina tedy skončila 4:0 pro tým dorostenek SKP Olympia Kutná Hora. Začátek druhé třetiny začaly soupeřky více napadat. To dělalo občas našim hráčkám problém, a tak i pražský tým se dočkal prvního gólu, který nezachytila zpočátku nervózně chytající brankářka Monika Hradilová. Pomstít se rozhodla Tereza Nováková, která dostala přesnou přihrávku před branku od Sabiny Ašenbrennerové a zakončit nebylo pro tuto šikovnou hráčku problém. V této třetině se skóre již neměnilo, brankařky svědomitě střežily svá království a nedovolily protihráčkám udeřit ani na jedné straně. Ve třetí třetině se z nahrávačky stala střelcem Kristýna Zelená, které přihrávala kapitánka týmu Tereza Nováková. Po špatné nahrávce Kateřiny Nováčkové před vlastní branku se s naprostým přehledem do odkryté branky trefila hráčka FbŠ Bohemians, a tak se děvčata z tohoto týmu dočkala druhého gólu. Po chybě kutnohorských hráček, kdy před vlastní brankou špatně pokryly hráčky z Bohemians, přidal tento tým i třetí branku. Po gólu soupeřek se opět ozvala Tereza Nováková, které nahrávala znovu Sabina Ašenbrennerová. A Sabina se nenechala zastínit, když po chvíli vstřelila další branku a za dvorního nahrávače se opět proměnila Kristýna Zelená. Děvčata si tímto výsledkem nejen zvedly sebevědomí do dalšího zápasu, i když nervozita z nich po celou dobu zápasu jen čišela. Po pěti bodech si z tohoto zápasu odnesla Tereza Nováková a Sabina Ašenbrennerová a čtyři body získala naše „Rudoška“ Kristýna Zelená.

SKP Olympia Kutná Hora - TJ JM Pedro Perez Chodov    2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: Vlastní gól hráček Chodova, Kristýna Zelená (Ašenbrennerová)
TJ JM Pedro Perez Chodov v předcházejícím zápase nadělilo soupeřkám třináct gólů, a tak většina diváků určitě očekávala pěkný a napínavý florbal až do konce. Tyto představy se určitě všem vyplnily, „Chodovanky“ hrály to, co umí a kutnohorské dorostenky jim hrdě šlapaly na paty. Bránu střežila opět Monika Hradilová, ale vypadalo to, jako kdyby se v bráně objevil někdo jiný. Nakonec to byla ale ona, která jako první z brankářek lovila míček v brance. Na hře bylo zřejmé, že soupeřky jsou si více jisté s florbalkou, ale snaha vždy udělá hodně. Při jednom z útoků našeho týmu vyslala naše hráčka pěknou přihrávku před branku, kde se soupeřka nejspíše lekla kapitánky Novákové, která by mohla hned vystřelit a radši sama uklidila míček do vlastní klece. Skóre bylo tedy 1:1. Do konce této třetiny stihly ještě „Chodovaky“ vstřelit jednu branku a upravit tak skóre na průběžných 2:1. Po válečné poradě obou týmů se začala hrát druhá třetina. Obě brankařky chytaly výborně, ale výborně také vystřelila Kristýna Zelená, které nahrávala Sabina Ašenbrennerová a brankařka soupeře neměla žádnou šanci. V druhé třetině se skóre již neměnilo a tak se do přestávky šlo opět za remízového stavu, tentokrát to bylo 2:2. Hned ze začátku třetí třetiny se trefila hráčka Chodova. Hra se přesouvala ze strany na stranu, avšak žádné menší chybky nebyly z žádné strany potrestány. Dorostenky Olympie popoháněli fanoušci, kterých se tu sešla hromada, a velice prožívali tento vypjatý zápas. Naše dorostenky bojovaly, seč jim síly stačily, ale zkušený Chodov už si závěr zápasu dokázal pohlídat a na konci třetiny, kdy už Kutná Hora vše vrhla do útoku, tak dostala z rychlého „brejku“ poslední hřebíček do rakve a naděje a sny se všem bohužel rozplynuly.

Z tohoto dne si dorostenky odnášejí po výborných výkonech 3 body a dobrý pocit z obou zápasů. A vědí, že pracují na sobě dobře, jelikož od týmu z Chodova loňskou sezónu dostal 17 gólů a byl naprosto bez šance s ním hrát.