Kutnohorští junioři se po víkendových zápasech propadli na dno tabulky

6. prosinec 2016, 07:40

Kutná Hora - Junioři FBC Kutná Hora o víkendu sehráli další dvě mistrovská utkání: Nejprve narazili na florbalisty Bohemians B, ve druhém utkání vzdorovali pražským Wizards:

FBC Foxconn Kutná Hora x FbŠ Bohemians B 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branka KH: 13. Staňo (Sikora)
Kutná Hora začala utkání dobře. Přesnou kombinací si vytvářela brankové příležitostí. Ujala se však až ta ve 13. minutě, kdy Sikora našel Staňa a ten se střelou z první nemýlil. Do přestávky se však podařilo klokanům vyrovnat. Z ojedinělé střelecké příležitosti šli Bohemians v polovině utkání do vedení. Ve druhé třetině měly oba týmy k dispozici početní výhodu. Zatímco Kutná Hora tu svou promarnila, Bohemians svou vteřinu před druhou sirénou využili. Kutná Hora vrhla v závěru všechny síly do útoku, svého soupeře přestřílela (celková statistika střel na bránu 26:11), ale skórovat nedokázala.

Wizards DDM Praha 10 x FBC Foxconn Kutná Hora 4:4 (1:2, 2:1, 1:1)
Branky KH: 6. Staňo (Jelínek), 13. Miffek (Staňo), 29. Smitka (Petrásek), 38. Smitka (Petrásek)
I ve druhém vzájemném utkání těchto dvou soupeřů se zrodil stejný remízový výsledek. Kutná Hora byla od úvodního buly velmi aktivní, po celou dobu bojovala a s chutí se tlačila do zakončení. Skóre zápasu však otevřeli pražští hráči z brejkové situace a za pomoci brankové konstrukce. Vyrovnání přichystal Staňo a po něm překlopil vývoj zápasu na kutnohorskou stranu Miffek, který se protančil do zakončení a v pádu překonal brankáře soupeře. Ve druhé třetině se obraz hry moc neměnil, ovšem Kutná Hora nedokázala vytvořené šance proměňovat. Z několika neproměněných tutovek si mohli Kutnohorští jenom drbat hlavu. A zákonitě přišel trest. Wizards stačilo třicet vteřin, aby otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Netrvalo to dlouho a bylo opět srovnáno, když se prosadil střelou pod břevno Smitka. Ve třetí třetině oba týmy skórovaly po jedné brance, na kutnohorské straně se trefil muž na správném místě Smitka.

Po těchto dvou zápasech se Kutná Hora v tabulce propadla až na samé dno, se ztrátou jednoho bodu na předposledního.

Sestava: Černohlávek - Jelínek, Vodička - Novotný, Koller M. - Vokřál, Petrásek, Smitka - Staňo, Miffek, Sikora.