Kutnohorští pozorným výkonem přehráli ve zručské hale Benešov

7. únor 2016, 13:34

Zruč nad Sázavou - Po sobotním vítězství v Chlumci n. C. nad Olympem Praha 5:4 zvítězili florbalisté Kutné Hory i ve druhém víkendovém utkání divize B: V neděli porazili svého tabulkového souseda Florbal Benešov 6:2.

Kutná Hora - Benešov 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)

V první třetině se více před bránu tlačili Benešovští, ovšem naráželi na připravenou obranu, včetně pozorného brankáře Bochníčka. I když se domácí nejpve nikam nehnali, mohli otevřít skóre, jenže Dusův gól z trestného střílení rozhodčí neuznali.

Kutná Hora se přece jen dočkala, gólový účet načal Petrásek a v 16. min. propadla za záda gólmana Brože i střela Zeleného z dálky - 2:0. Pak se chvíli zdálo, že se Benešov dosta zpátky do zápasu, když rychle sehranou standardní situací snížil kontaktním gólem na 2:1. Jenže Schwarz individuální parádou zvýšil na 3:1 a Štifter ještě před druhou přestávkou přidal navrch jednu branku Štifter - 4:1.

Hned na začátku třetí třetiny Kutnohorští zvýšili na 6:1, připravili si i další příležitost, ovšem ty neproměnili. Naopak soupeř korigoval využitou přesilovkou na konečných 6:2.

"Ve druhé polovině sezony to byl asi náš nejlepší výkon," poznamenal trenér Kutné Hory Jan Třískala. "Věděli jsme, co soupeř hraje. Pohlídali jsme si ho, hráli odpovědně dozadu. Nenechali jsme vyprovokovat, protože Benešov je jeden z nejprostějších týmů divize," hodnotil zápas a dodal: "Jsem spokojený - hráli jsme dobře odzadu, bojovali a proměňovali šance." Kutná Hora si tak v tabulce upevnila šesté místo a do zbytku sezony může nastupovat v klidu. "Zapojili jsme řadu hráčů, máme z čeho vybírat. Budeme se snažit být co nejvýše. Dnes to bylo velmi důležité vítězství," uzavřel.

Branky a asistence: 29. Petrásek (Schwarz), 35. Zelený (Petrásek), 39. Schwarz (Petrásek), 40. Štifter (M. Kunášek), 42. Petrásek (Schwarz), 44. Štifter (M. Kunášek) - 38. Vnouček (Vorel), 50. Bartůšek (Vorel). Vyloučení: 1/4. Využití: 0/1. Kutná Hora: Bochníček, Dlouhý - Schwarz, Martínek, Rejna, Dus, D. Kunášek, M. Kunášek, Štifter, Kuchař, Zelený, Petrásek, Jedlička, Reithar, Vokřál. Benešov: Brož, Kubásek - Bartůšek, Jaeger, Vorel, Pícha, Lukáš, Vnouček, Vojtíšek, Vachtl, Hýbek, Benačan.