Kutnohroští florbalisté jdou v poháru dál, v neděli vyřadili Jaroměř

8. září 2013, 21:47
(aktualizováno: 8. září 2013, 21:47)

Zruč nad Sázavou - Druhé kolo Poháru České pojišťovny florbalisté Kutné Hory odehráli v neděli ve zručské hale se Sokolem Jaroměř.

SKP Olympia Kutná Hora – TJ Sokol Jaroměř 9:2 (0:1, 3:1, 6:0)
Branky KH: 27. Jan Kareš (TS), 30. Jan Kareš (Martin Kunášek), 34. Petr Listík (Martin Reinert), 42. Jan Vaculík (Tomáš Reinert), 45. Martin Blahník (Tomáš Reinert), 48. Štěpán Bochníček (Jan Vaculík), 52. Jan Kareš, 55. Michal Kareš (Bohuslav Bochníček), 58. Jan Vaculík (Martin Blahník)
Střely na branku: 34/37, vyloučení: 1/0, bez využití

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Jaroměře, kteří ve 3. minutě otevřeli skóre. I po vstřelené brance byli hráči Sokola lepší a nadále si vytvářeli spousty gólových příležitostí. Několikrát za sebou musel pohotově zasahovat domácí brankář Bochníček, který se rozhodně v první polovině utkání nenudil. Kutná Hora se snažila o vyrovnání, ale její snaha vždy ztroskotala na nepřesném zakončení.

Do druhé části vstoupili domácí aktivněji, ale bohužel podruhé inkasovali. Tomáš Reinert propadl na polovině soupeře a unikajícího soupeře nedokázal zastavit ani obránce Vašek Rejna. Po druhé brance v kutnohorské síti se přece jenom domácí osmělili a vyslali na branku soupeře několik nebezpečných projektilů. Jako první to zkoušel Michal Kareš, ale situaci, kdy se ocitl sám před brankářem, nevyřešil ideálně. Jeho bratr Jan se dral do zakončení o pár vteřin později a byl zastaven za pomocí faulu, který vedl k trestnému střílení. Toho se zhostil sám faulovaný a předvedl špičkovou ukázku individuálních kvalit, když si rozhoupal brankáře a zasunul do odkryté klece. Oživlá Kutná Hora to začala zkoušet čím dál tím častěji. Do vývoje zápasu se zapojil i hrající trenér Martin Blahník, jeho první pokus ovšem skončil mimo branku. Autor první branky Olympie zařídil i tu vyrovnávající. Na půli hřiště se dostal k odraženému balonku a tahem z otočky našel místečko u tyčky soupeřovi branky.

Zápas po vyrovnávací brance dostal grády a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Toho využili domácí, když po jednom ze závaru před brankou se míček po několika odrazech dokutálel za brankovou čáru. Branku si připsal Petr Listík, který tečoval střelu Martina Reinerta. Před druhou sirénou mohlo přijít vyrovnání. Chybu Marka Reithara na polovině hřiště hosté nadvakrát nevyužili.

Do závěrečné periody se šlo za jednobrankového vedení domácích. Hosté přijeli v 9 hráčích a s přibývajícím časem ztráceli síly, čehož domácí dokonale využili. Hned v úvodu se krásně uvolnil Jan Vaculík a střelou pod horní tyčku navýšil kutnohorské vedení. O pár minut později se k odraženému míčku dostal Martin Blahník a vymetl pavučinku v levém rohu branky soupeře. A o další tři minuty se po rychlé kombinaci domácích dostal k míčku Štěpán Bochníček a střelou na zadní tyč vyhnal brankáře hostí Valáška z branky. Hosté si po obdržené brance vyžádali oddechový čas a skládali plány na poslední desetiminutovku. Po time-outu byla vidět na hráčích Sokola snaha zápas ještě zdramatizovat. Ta jim ale moc dlouho nevydržela a hattrick dokonal Jan Kareš. Do dalších šancí se dral zejména první kutnohorský útok ve složení J. Kareš – Kunášek – M. Kareš. A posledně jmenovaný rozvlnil síť v brance Sokola poosmé, když si počkal na výhoz brankáře Bochníčka a následně procedil míček pod rukou soupeřova brankáře. V pohodě hrající Olympie pak přidala ještě jednu branku. O ní se postaral Jan Vaculík, který se trefil z hranice velkého brankoviště. Necelé dvě minuty před koncem šli domácí do čtyř. Soupeř se ovšem k žádné nebezpečné střele nedostal, naopak mohl inkasovat, kdyby si Jan Mašín lépe zpracoval výhoz brankáře Bochníčka.

Kutná Hora tak ve 2. kole Poháru České pojišťovny porazila Jaroměř 9:2. V další fázi se střetne s dalším druholigovým týmem – DTJ Trutnov, který o den dříve vyřadil ŽSK Třemošnici v poměru 16:5.