Nejmladší florbalisté FBC Kutná Hora vyrazili na druhý mistrovský turnaj

29. říjen 2014, 21:41
(aktualizováno: 29. říjen 2014, 21:41)

Čelákovice - Nejmladší florbalisté FBC Kutná Hora nastoupili ke svému druhému mistrovskému turnaji. Utkali se s dvěma týmy z Prahy a jedním z Čelákovic. Základní otázka zněla: „Dočkají se vyrovnanějšího výsledku?“

Do dějiště turnaje v Čelákovicích odjížděli ve složení: Trnka - Trpišovský, Novák, Němec, Štursa - Holub, Douša, Blahníková, Pompa, Vašíček, Netolický, Vaingát, Navrátil, Hanzl.

FBC Kutná Hora – Tempish Orka Čelákovice C 0:2 (0:1)
Do utkání Kutnohorští vstoupili velmi smolně. Již po deseti vteřinách chybou obránce prohrávali. Přímo před kutnohorskou bránou otálel s rozehrávkou tak dlouho, že v nouzi napálil dotírajícího útočníka přímo do hokejky, který tak zadarmo přišel k brance. Poté se hrál vyrovnaný zápas. Kutnohorští si několik slibných šancí, ale buď netrefili branku, nebo se vyznamenal brankář soupeře. Celé utkání bylo čekáním na vyrovnání. Těsně před koncem Kutnou Horu dobrým presinkem soupeř obral o míček a tváří v tvář nedal našemu brankaři šanci.

FBC Kutná Hora – Viking TJ Sokol Kobylisy B 2:2 (1:1)
Do utkání s týmem, kterému před čtrnácti dny podlehli 0:6, vstoupili Kutnohoráci nebojácně a vytvořili si několik šancí. Po jednom závaru před brankou soupeře se po střele Vojty Netolického k dorážce dostal Matyáš Vašíček a neomylně zavěsil. Z vedení se bohužel dlouho neradovali, soupeř pěknou střelou vyrovnal. Ve druhém poločase si šance vytvářely oba týmy. Vedení se ujala Kutná Hora. Po přesné přihrávce Adama Holuba se z předbrankového prostoru prosadila Bára Blahníková. Naneštěstí se opakovala situace z prvního poločasu, kdy soupeř rychle srovnal. Kutnohorští si nepohlídali obrannou „standardku,“ nepostavili včas zeď a dali tak šanci soupeři, aby krásnou ránou uzavřel brankový účet utkání. Nejmladší florbalový kutnohorský tým tak dosáhl prvního soutěžního bodu.

FBC Kutná Hora – Athletics Praha Prosek  4:5 (3:1)
Hned na začátku utkání Kutná Hora inkasovala. Výborně chytajícímu brankáři Kryštofu Trnkovi nedal soupeřův útočník umístěnou střelou šanci.  Povedená akce soupeře byla v prvním poločase ale jedinou.  Od té chvíle kutnohorští borci tým soupeře jednoznačně přehrávali. Výsledkem byly do poločasu tři krásné góly a dvougólové vedení. Nejdřív Dominik Pompa oběhnul branku a pod brankářem střelou po zemi vyrovnal. Stejný hráč poté před bránou ze standardky z rohu hřiště ideálně našel Matyáše Vašíčka a tomu již stačilo jen nastavit florbalku. Poločas snů zakončil dobře hrající Matěj Němec, který odebral soupeři míč, obešel dva protihráče a nechytatelnou bombou zavěsil. Do druhého poločasu naskočil do hry úplně jiný soupeř. Rychlý, přesný a efektivní. Za dvě minuty bylo po dvou střelách vyrovnáno a od té doby se střídaly šance na obou stranách. Soupeřovi hráči na rozdíl od kutnohorských borců své příležitosti proměnili a otočili skóre vstřelením dalších dvou branek. Minutu před koncem při našem oslabení vykřesal Matyáš Vašíček naději, kdy zpoza branky odrazem od protihráče dostal míč do branky soupeře. K dalšímu zásahu a spravedlivému vyrovnání jsme se bohužel už přes další šance nepropracovali.