O výsledku derby zápasu rozhodli florbalisté Kolína ve druhé třetině!

16. září 2018, 09:34

Kutná Hora - Týden po mistrovské premiéře ve sportovní hale Klimeška sehráli florbalisté Kutné Hory další domácí divizní zápas v sobotu, kdy v derby vyzvali Kolín:

Kutná Hora - Kolín 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Po opatrném začátku začali být hosté přece jen trochu aktivnější, s jejich napadáním měla rozehrávka Kutné Hory potíže. V 10. min. Vrána tečí nastřeleného míčku z rohu zaťukal na domácí bránu, na druhé straně z rychlého protiútoku Popek pálil nad. V 18. min. ale po kutnohorské ztrátě míčku podnikli Kolínští rychlý výpad do otevřené obrany a Jedlička trestal - 0:1.

Druhou třetinu domácí začali sice aktivněji, ale Reitharova střela skončila v síti a hosté dokázali své vedení do druhé přestávky navýšit na čtyři branky! Domácí se dočkali až v poslední desetiminutovce, když nejprve Vojtěch střelou z dálky na 1:4 a Dus využitou přesilovkou upravili na 2:4. Smolný moment přišel v době sílícího náporu Kutné Hory: Gólman Dlouhý neměl pod kontrolou dlouhý nahozený míček a Vrána trestal pátým gólem. Ke změně potom nevedla ani hra bez gólmana a tak derby patří Kolínu.

Před týdnem se Kutná Hora radovala z vítězství nad Vinohrady B, v sobotu se ale v derby musela sklonit před Kolínem. "První dvě třetiny jsme vůbec nehráli, chybovali jsme a podali ustrašený výkon," zdůraznil trenér Kutné Hory Jan Třískala. "Po minulém týdnu byli kluci možná namlsaní, na druhou stranu dnes přišlo dost diváků a bylo to derby. První třetinu bych ještě pochopil. Kluky jsem ale upozorňoval, že druhá kolínská lajna je špatná a dostali jsme od ní tři góly. Mrzí mě to hlavně vůči divákům," uzavřel trenér.

"Zápas rozhodla trocha štěstí a možná lepší práce s míčkem," hodnotil utkání kolínský trenér Petr Vrána. "A také druhá třetina, kdy se nám podařilo soupeře párkrát přečíslit. Potom už se nám podařilo výsledek zkušeně uhájit až do konce," doplnil.

Branky a asistence: 51. Vojtěch (Rejna), 54. Dus (J. Schwarz) - 18. Jedlička (Kukal), 28. Reithar (Novotný), 30. Chyba (Reithar), 33. Cícha (Horák), 57. Vrána (Chyba). Rozhodčí: Machů - Šubrt. Vyloučení: 0/2. Využití: 0/1. Diváků: 122. Kutná Hora: Dlouhý, B. Bochníček - Š. Bochníček, Rejna, Martínek, Petrásek, Vokřál - Tvrdík, Popek, O. Schwarz, Chalupa, J. Schwarz - Dus, Spurný, Vojtěch. Trenér Jan Třískala. Kolín: Lepší, Šamánek - Reithar, Skoták, Novotný, Vrána, Chyba - Hlavatý, Horák, Hodan, Kukal, Jedlička - Kloc, Cícha. Trenér Petr Vrána.