Olympia bojovným výkonem Českou Lípu pozlobila, v poháru ale končí

13. září 2012, 23:59
(aktualizováno: 14. září 2012, 07:02)

Přelouč - Kutnohorští florbalisté se poprvé v historii probojovali do čtvrtého kola poháru, kde na ně ve čtvrtek večer čekal nováček první ligy FBC Česká Lípa. Ten dorazil s borci se zkušenostmi z extraligy a včetně reprezentanta Štěpána Slaného. Velkou motivací pro Kutnou Horu byl i další soupeř v pohárovém pavouku, extraligový SSK Future.

Kutná Hora - Česká Lípa 6:9 (2:3, 2:5, 2:1)

Olympia zápas rozehrála skvěle, v první třetině dvakrát vedla: Nejprve Štípek překvapil Ponomareva z těžkého úhlu a po vyrovnání Jeřábka po Dusově úniku dotlačil míček do sítě Š. Bochníček - 2:1. Jenže hosté ještě do první přestávky otočili výsledek ve svůj prospěch. Tichý ranou ze střední vzdálenosti využil přesilovku a v samotném závěru první třetiny Slaný v ponechané výhodě strhl vedení na stranu České Lípy - 2:3.

V prvních minutách druhé třetiny začalo skóre narůstat ve prospěch hostů, kteří ve 24. min. vedli už 2:5. Jenže Reinert po křižné kombinaci celé pětky korigoval na 3:5 a Štípek z rychlého protiútoku dostal Olympii zpět do zápasu - 4:5. Škoda chyby Reithara hned po rozehrání, kterou potrestal Novák - 4:6. Od této chvíle už Česká Lípa zápas naplno kontrolovala a žádné překvapení nepřipustila.

Branky a asistence: 2. Štípek (Mašín), 9. Š. Bochníček (Dus), 26. Reinert (Štípek), 28. Štípek (Dus), 49. Mašín (Reithar), 56. Mašín (Dus) - 5. Jeřábek (Slaný), 14. Tichý (Slaný), 20. Slaný (Jirsa), 21. Jansa (Mlejnek), 24. Procházka (Marhan), 28. Novák, 33. Jansa (Tichý), 39. Procházka (Slaný), 51. Jansa (Jeřábek). Rozhodčí: Jansa - Volf. Vyloučení: 4/3. Využití: 1/2. Diváků: 79. K. Hora: Matoušek, B. Bochníček - Vaculík, Reinert, Rejna, Jaroš, Jurka, Sochůrek, Pešl, Mašín, Štípek, Dus, Kunášek, Š. Bochníček, Vokál, Reithar, Kuchař.