Orlíčci v Mladé Boleslavi vybojovali pro Kutnou Horu bronzové medaile!

13. duben 2018, 04:55

Mladá Boleslav - Orlíčci (přípravka florbalového klubu FBC Kutná Hora) tuto sobotu odehráli v Mladé Boleslavi předposlední turnaj sezóny. Mladé naděje kutnohorského florbalu předvedli týmový výkon a připsali si tak další velice povedené vystoupení sezóny. Nakonec s bilancí dvou výher a jedné prohry obsadili třetí místo.

FBC Kutná Hora Orlíčci - Florbalová akademie MB 5:4
První zápas byl velice vyrovnaný a odehrával se ve vysokém tempu. Orlíčci předváděli velice pohlednou hru, a ačkoliv po první půli prohrávali, nakonec zvládli zápas otočit a zaslouženě vyhráli.

FBC Kutná Hora Orlíčci - Technology florbal MB 4:11
Ve druhém zápase nastoupili naši nejmladší proti domácímu celku. Bohužel předvedený výkon naprosto koresponduje s konečným výkonem. Na hrací plochu jakoby nastoupilo jiné družstvo, než nastoupilo v úvodním zápase. Hráči působili ospalým dojmem a každý se snažil hrát sám na sebe. A tak je domácí tým překonal ve všech herních aspektech a přidal k tomu slušnou porci branek na, které Orlíčci nedokázali odpovědět. Ale i přesto obsadili ve skupině druhé místo a čekal je tak boj o bronz.

FBC Kutná Hora Orlíčci - TJ Sokol Mukařov 7:2
V utkání o třetí místo narazili Orlíčci na TJ Sokol Mukařov, což byl první střet těchto dvou celků. První poločas byl velice vyrovnaný, oba týmy chtěli strhnout vítězství na svoji stranu, ale nakonec skončil nerozhodným stavem 1:1. Ve druhém poločase se mezi obránce zasunul Karel Liberský a ačkoliv tento turnaj ho nezastihl v nejlepší formě, tak na této pozici společně s dalším obráncem Markem Lorencem, dokázal prakticky vymazat útočné snahy soupeřů. To umožnilo kutnohorskému útoku předvést svoji sílu a tak skončil zápas výsledkem 7:2 ve prospěch Orlíčků.

Ačkoliv by se našlo pár věcí, které by se dali zlepšit, tak i přesto byl tento turnaj úspěšnou ukázkou toho, že kutnohorská přípravka předvádí v této sezóně skvělé výkony. Skvělou hru předvedl, ostatně jako v celé sezóně, Jakub Toman, který jako správný kapitán hnal svůj tým dopředu. Avšak přípravka Kutné Hory hraje týmově a tak je třeba pochválit všechny hráče za to, jakým způsobem si dokáží na hřišti vyhovět a pomoct si navzájem.

Poslední turnaj sezóny čeká naše budoucí hvězdy 29. dubna 2018 v Říčanech.

Sestava: Kamenář Radim, Toman Jakub, Vodička Patrik, Lorenc Marek, Trpišovský Martin, Liberský Karel, Kudláček Daniel, Trendl Tobiáš, Hájek David a Janeček Tonda.

Autor: David Holub