Postup do druhého kola play-up si z Kutné Hory odvezli florbalisté Kralup!

3. březen 2024, 20:58

Kutná Hora – Sobotním duelem si florbalisté FBC Kutná Hora vynutili čtvrté utkání série prvního kola play-up s Kralupy Wolves. V neděli ale měl navrch soupeř, který si tak po vítězství 1:3 odvezl postup do dalšího kola.

Kutná Hora – Kralupy 4:8 (2:4, 0:2, 2:2)

Už ve druhé minutě domácí dostali dvě slepené branky, které dělilo osmnáct vteřin, navíc v 8. minutě Brzoň zvýšil na 0:3. Domácí se potom vzpamatovali a dotáhli náskok soupeře na jednu branku, jenže to bylo z jejich strany vše. Ještě před první přestávkou inkasovali čtvrtý gól a hosté kontrolovali další průběh zápasu. A když v závěru domácí srazily dva tresty za špatná střídání při pokusu o power-play, mohly se Kralupy radovat z vítězství a postupu do dalšího kola play-up.

Komentář domácího trenéra Adama Rowe: Bohužel první třetina nás stála zápas. Emoce ke sportu patří, ale... Děkujeme skvělým pořadatelům, a hlavně fantastickým fanouškům, kteří dnes do Klimešky dorazili.

Komentář vedoucího mužstva hostů Jakuba Svobody: Olé, dnes jsme předvedli opravdový týmový výkon! Klasická metoda „přitáhnout – povolit“ skvěle zafungovala. Díky našim fanouškům, co nám přijeli fandit. Rozhodně neděkuji kutnohorským fanouškům, co nám po výhře nadávali a rozhodně se neukázali v dobrém světle. Naštěstí už sem letos nemusíme. Karlovi přeji brzké uzdravení.

Branky a asistence: 14. Staňo (Schwarz), 14. Petrásek (Zelený), 43. Schwarz (Petrásek), 50. Schwarz (Petrásek) – 2. Malík (Kozel), 2. Michálek, 8. Brzoň (Carvan), 19. Kocourek (Carvan), 27. Brzoň (Michálek), 39. Malík (Kozel), 41. Carvan, 58. Manek (Kozel). Rozhodčí: McIntosh – Novák. Vyloučení: 3/3. Využití: 2/1. Diváků: 231. Kutná Hora: B. Bochníček, Dlouhý – Jedlička, Martin, Zelený, Petrásek, Spurný – Vávra, Mich. Trník, Marek Trník, Trpišovský, Tvrdík – Chalupa, Staňo, Schwarz, Vojtěch, Listík – Měšťánek, Novotný, Danda. Trenér Adam Rowe.